29 Mart 2017 15:16

YÜCEL ÇELİKBİLEK TECRÜBESİNİ KONUŞTURUYOR

16 Nisan Referandumuna 33 gün kaldı. Beykoz Belediyesi ince dokunuşlarla referanduma evet kampanyasını hızla yürütüyor

Cumhurbaşkanlığı Sistemi ve Anayasa değişikliğini içeren 16 Nisan Referandumuna 33 gün kaldı. Cumhuriyet Halk Partisi, referandum kararı meclisten geçmeden çalışmalara başlarken AK Parti’de yakın zamanda startı verdi. AK Parti Beykoz Danışma Meclisinde konuşan İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Başkan Çelikbilek’e çağrıda bulunarak şu cümleleri söylemişti. ”Sayın Başkanım sizinde tecrübelerinizle, yıllardan gelen birikiminizle bu seçimde güzel sonuçlar elde edeceğiz.”
BEYKOZ BELEDİYESİ TOPLUMUN HER TABAKASINA DOKUNACAK
Referandum çalışmalarına hız veren Beykoz Belediıyesi, düzenlediği buluşmalarla halkı ”Evet” oyunu kullanmaya davet ediyor. Başkan Çelikbilek, azmi ve çalışma hırsını seçim sahalarında da göstermeye devam ediyor.
Diyanet İstişare Programı
Program yapıldığında gündem de referandum yoktu. Daha çok Eski Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ı uğurlamak üzere tertiplenen programa katılım yoğun olurken, Beykoz Belediye Başkanı Diyanet, imamlar, müezzinler ve cami dernek başkanlarıyla buluştu. Böylece önemli bir kitleyle de buluşmuş oldu.
Muhtarlarla Buluşma
Muhtarlarla istişare programı düzenleyen Beykoz Belediyesi, o sıra gündemde referandum olmadığı için Beykoz Belediyesi’nin faaliyetlerini anlattı. Muhtarlara yazıcı sözü veren Yücel Çelikbilek, daha sonra dağıtma töreninde tekrar muhtarlarla görüştü. Programda Muhtarlar herhangi bir istek ya da şikayette bulunmazken Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci, Mahallesinde ki Üsküdar otobüslerinin sıklaştırılmasını talep etti.
Dernekleri ziyaret
16
Nisan Referandumunu anlatmak üzere Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kolları sıvadı. Dernekleri ziyaret eden Başkan Çelikbilek, Beykozlu hemşerilerine neden evet denilmesi gerektiğini anlattı. Başkan Yücel Çelikbilek’in ziyaret ettiği Dernekler.. Beykoz Kastamonulular Derneği, Beykoz Sinoplular Derneği, Beykoz Sivaslılar Derneği, Beykoz Trabzonlular Derneği, Beykoz Artvinliler Derneği, Beykoz Giresunlular Derneği, Beykoz Bayburtlular Derneği, Serhat Şehirler Derneği, Beykoz Çankırılılar Derneği, Beykoz Kars, Ardahan, Iğdır Dernekleri, Beykoz Ordulular Derneği, Beykoz Gümüşhaneliler Derneği, Beykoz Doğu Karadenizliler Derneği, Beykoz Tokatlılar Derneği, Beykoz Rizeliler Derneği, Beykoz Batumlular Derneği, Beykoz Samsunlular Derneği..
SGK ve Vergi Dairesi Çalışanlarıyla İstişare
Beykoz Belediye Başkanı YücelÇelikbilek SGK ve Vergi Dairesi çalışanlarıyla buluştu. Burada konuşan Başkan Çelikbilek, ”Önemli olan halkımıza hizmetin en iyisinin yapılmasıdır. Belediye gibi, kaymakamlık, vergi dairesi ve banka gibi kurumlar halkla çok iç içe olan kurumlardır. Bizde kurum olarak sizlerden gelen talepler doğrultusunda, en iyi hizmetleri yaptık ve yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Başkan Çelikbilek Şöförleri Ağırladı
Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, taksiciler ve kamyoncuları ağırladı. İnsanlarla sohbet eden, diyaloğa açık ve sayısız insanla görüşülen bir meslek olduğu için şöförlerle görüşmenin de önemli olduğunu notlarımız arasına aldık. Taksicilerin 15 Temmuz’da ve farklı saldırılarda ki kahramanlıklarına değinen Çelikbilek, Neden Evet denileceğini şöförlere anlattı.
Berber ve Kuaförlerle İstişare
Beykoz Belediyesi Berber ve Kuaförlerler istişare programı düzenleyerek, halka dokunan ve ciddi şekilde algı gücü olan meslek gruplarını ağırlamaya devam ediyor. Toplumun bütün tabakalarına gitmekte kararlı olan Çelikbilek, berberlerden 16 Nisan’da doğum günü hediyesi istedi.
Balıkçı Barınağına Ziyaret
Başkan Yücel Çelikbilek’i S.S Beykoz Su Ürünleri Kooperatifi yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Başkan yardımcıları ve danışmanlarıyla birlikte barınağı gezerek yöneticilerden bilgi alan Başkan Çelikbilek, balıkçılarla sohbet ederek, sorunlarını dinledi.
Halk Günü Geleneği Devam Ediyor
Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in ilçe sakinlerini dinlediği, istek ve şikâyetlerine çözüm bulduğu “Halk Günü” uygulaması yeniden başladı. Her Perşembe 09:00-12:00 saatleri arasında düzenlenen Halk Günü’nde vatandaşlar Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’le randevuya gerek kalmaksızın görüşme imkânı buluyor. Gündüzhalkla görüşen Başkan Çelibilek akşam ise halkın ayağına gidiyor.
Kadın Kuaförleriyle İstişare Programı
Beykoz Belediyesi yapılan faaliyetlerde kadın kuaförlerini es geçmedi. Beykoz Belediyesi’nin hangi meslek gruplarını, toplumun hangi tabakalarını ağırlayacağı merak edilirken, ziyaretler ve çalışmaları bitti denilirken bir yenisini ekleyen Başkan Çelikbilek, yaşına ve hastalığına rağmen canla başla referandum çalışmalarını devam ettiriyor.
 
Sadece 2 haftaya bu kadar etkinliği sığdıran Yücel Çelikbilek’in, bundan sonra neler yapacağı merak ediliyor.