7 Eylül 2017 11:14

Yücel Çelikbilek: ”Hanefi Dilmaç Hassasiyetini Kaybetti”

Beykoz Belediyesi Meclisi 1 aylık tatilin ardından çalışmalarına yeniden başladı.

Beykoz Belediyesi Meclisi 1 aylık tatilin ardından çalışmalarına yeniden başladı. CHP’li üyelerin meclis görüşmelerine 15 dakika geç katılmasına atıfta bulunan başkan Çelikbilek; ”Başkan, Meclis Üyelerinden önce geliyor toplantıya ve sizi bekliyor” cümlelerini kullanarak tepki gösterdi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Meclis görüşmeleri başlamadan önce,  ”AK Parti Grubundan Muharrem Kaşıtoğlu, Yılmaz Özdemir ve Furkan Köse yok. Muharrem Kaşıtoğlu ve Yılmaz Özdemir kardeşimiz Hac ibadetinde sizlere bol bol dua etti” ifadelerini kullandı. Muhalefet temsilcilerinin ”Hanefi Dilmaç’ta gelmedi, onu söylemediniz” demesinin ardından Başkan Çelikbilek, ”Hanefi Bey her toplantıya gelen hassasiyetli bir arkadaşımız. Demek ki hassasiyetini kaybetmeye başladı” ifadelerini kullandı.
CHP’li Meclis Üyesi Deniz Yıldız Eylül ayı hüzün ayıdır diye cümlesine başlayarak Arakan ve Myanmar’da ki katliamları protesto etti ve 1 Eylül Dünya Barış Gününü kutladı. CHP Grup Başkanı ve Zabıta emeklisi Hakkı Emanet ise Zabıta teşkilatının 191. yılını kutladı. CHP’li Aydın Düzgün, Edirne’de askerlik görevini yerine getirirken nöbet esnasında hayatını kaybeden Mustafa Balta’ya Allah’tan rahmet dilerken, aileye destek olunması gerektiğini belirtti. Konuşmasına devam eden Düzgün, Beytaş’ın sahilde ki işletmesinin akıbeti ile ilgili bilgi isterken; Kavacık Mehmet Ali Birand Caddesi, Orhan Veli Kanık Parkı’nda yer alan işletmenin ihalesi ile ilgili bilgi istedi.  

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek 1 Eylül Dünya Barış Günü’nün bütün insanlığa hayırlı olmasını dileyerek: “Myanmar’da yaşananlar kabul edilebilir değil. Dünya’da belli güçler insan olarak yalnızca kendilerini görüyorlar. Bize düşen yek vücut olarak, bir ve beraber olarak yer yüzündeki insanların sadece kendilerinin olmadığını onlara göstermektir. Dünyanın 5 ten büyük olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Maalesef 5 ülke dünyayı sömürüyor, insanların mallarını yetmiyor, canlarını, namuslarını alıyorlar. Zulüm ilelebet abad olmaz. Bu zulümlerinin karşılığını bir gün görecekler. Buna bizim katkımız çok büyük olacaktır. Biz sıradan bir millet değiliz. Onlara bu dünyanın sahibi olmadıklarını söyleyecek bir anlayışın arkasında durmamız gerekiyor” dedi.

Dilek ve temennilerin ardından meclisteki gündem maddeleri görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi. Belediye Meclisi’ne basın mensuplarının dışında tek katılan CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan oldu.