15 Şubat 2018 10:14

Yücel Çelikbilek: ”2019 Mart’a Kadar Görevimin Başındayım!”

Yerel basın mensuplarını kahvaltıda ağırlayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek sorulan sorulara içtenlikle cevap verdi. Başkan Çelikbilek ”Mart 2019’a kadar görevimizin başındayız” dedi. Çarpıcı açıklamalar haberde…

Yerel basın mensuplarını kahvaltıda ağırlayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek sorulan sorulara içtenlikle cevap verdi.  Başkan Çelikbilek ”Mart 2019’a kadar görevimizin başındayız” dedi. 

Beykoz Belediyesi Toplantı Salonu’nda yapılan programa belediye başkan yardımcıları, başkan danışmanları ve ilçedeki yerel gazetelerin temsilcileri katıldı.

İlçeye dair sıcak gündemin değerlendirildiği toplantıda Başkan Çelikbilek ilçe sakinleri tarafından sıklıkla dile getirilen konulara açıklık getirdi, yerel basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Başkan Çelikbilek: “Beykoz’un imarını artırmak için çalışıyoruz”

Toplantıda ilk olarak imar planı çalışmalarına dair soruları yanıtlayan Başkan Çelikbilek: “Arazinin %80-90’ının kullanıldığı bir yere imar planı yapmak zordur. Arkadaşlarımız araziyi bir değil iki kez dolaştı. Bir imar planını çıkarmak için 5 ayrı kurulla uğraşıyoruz, mücadeleler veriyoruz. Hazırladığınız planın 1 cm’ini beğenmezlerse geri gönderiyorlar. Her şey başa dönüyor. Bu zorluklara rağmen ilçemizin imkânlarını ve halkımızın imar durumunu artırmak için çalışıyoruz. Eğer dönüşüm olacaksa herkes fedakârlıkta bulunmalı” dedi.


Başkan Çelikbilek: “Sosyal Donatı Alanları amacı dışında kullanılamaz”

Vatandaşların serzenişine konu olan sosyal donatı alanlarının kamu hizmetleri için elzem olduğunu vurgulayan Başkan Çelikbilek: “Sosyal donatı alanları vatandaşın ortak kullanımı içindir ve amacı dışında kullanılamaz. Halkımız bu konuda müsterih olsun. Göksu’nun üst kısmında Aqua Park ve Trafik Parkı projemiz vardı bu alandaki projemiz bir vatandaşın başvurusu üzerine iptal edildi. 40 bin m2’lik alan şu an köpeklerin gezdiği boş bir arazi. Belediye her istediği yere istediği şeyi yapma olanağına sahip değil” şeklinde konuştu.  

Başkan Çelikbilek: “5 mahallede ‘Toplu Konut’ için adım atacağız” 

İlçede yerinde dönüşüme öncülük etmek amacıyla toplu konut yapımına başlayacaklarını vurgulayan Başkan Çelikbilek: “Amacımız halkın önünü açmak ve halka belediyenin bu işi yapabildiğini göstermek. Belediye olarak sosyal konut yapacak arsam yoktu. Beykoz’un imar planları yapıldı belediye adına 1 m2 arsam çıkmadı. Sosyal konut yapmak için arsa satın almaya başladım. Akbaba, Soğuksu ve Riva’da sosyal konut çalışmalarımız var. Tokatköy Şehr-i Sitare ve Kiptaş’ın Çubuklu’da yapacağı konut çalışmaları mevcut. 3’ünü biz, 2’sini Kiptaş yapacak” dedi.

Başkan Çelikbilek: “Dışardan kimseye konut satmayacağız”

“Bizim kar etme gibi bir derdimiz yok. Beykoz dışından kimseye konut satmayacağız. Fiyatlar konusunda bir şey söylemek için erken. İnşaat malzemeleri değişiyor. Sosyal konutların taksiminde genel bir hukuk vardır. Müracaat sırası, ödeme imkânları gibi şartlara bakılır. Noter huzurunda yapılır. Biz de bunlara riayet edeceğiz” şeklinde bilgi verdi.

Başkan Çelikbilek: “Bu Makamlar Dert Makamıdır”

Beykoz Aktüel Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mücahit AK’ın yaklaşan yerel seçimler ve adaylıkla ilgili sorularını da yanıtlayan Başkan Çelikbilek: “Bu makamlar dert makamıdır.  Ben bugüne kadar belediye başkanlığına hiçbir zaman aday olmadım. Partim bana bu görevi verdi. Biz de görev istenmez verilir. Bizim siyaset görgümüz ve tarzımız böyledir. Bu o zaman şekillenir. 30 Mart 2019’a kadar inşaallah görevimizin başındayız” dedi.

Başkan Çelikbilek, Nikâh Sarayı, Beykoz Arena (Beykoz Park), Beytaş, Beykoz Stadı, Beykoz Meydanı gibi devam eden hizmet ve yatırımlarla ilgili soruları da yanıtladı.

Toplantıya katılan yerel basın mensuplarına 14 Şubat Sevgililer Günü’nü dolayısıyla gül ve Paşamandıra Meyve Bahçesi’nden toplanan kış sebzeleri hediye edildi.