2 Kasım 2020 17:16

Yoros Kalesi’nin büyüleyici manzarası

Beykoz Anadolukavağı’nda yer alan Yoros Kalesi’nin drone ile yapılan çekimleri büyüledi.

Yoros Kalesi’nin büyüleyici manzarası

İstanbul’da yer alan Yoros Kalesi güçlü bir tarihe sahip Anadolu’da bulunan kalelerden biri olan Yoros Kalesi, her ne kadar bakımsız da olsa ilgi odağı oluyor. Yoros Kalesi’ne, her sene dünya çapında yerli ve yabancı turist ziyaret etmeye devam ediyor. Belli başlı bazı noktaları kalıntı haline gelse bile büyük bir çoğunluğu hala ayakta olan bu kaleyi keyifle ziyaret edebilirsiniz.

 Yoros Kalesi Nerede?

Yoros Kalesi Anadolu yakasında İstanbul’un Beykoz ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Özellikle İstanbul Boğazı’nın Karadeniz girişindeki Doğu tarafında bulunan Kale, Ceneviz Kalesi veya Anadolu Kavağı Kalesi olarak da bilinmektedir. Farklı ulaşım yollarını kullanarak bölgeye ulaşabilir ve bu özel kaleyi ziyaret edebilirsiniz. İstanbul havayolu veya karayolu ile deniz ve tren yolunu kullanarak Beykoz’a ulaşmak suretiyle kolayca ulaşım gerçekleştirmeniz mümkün.

Beykoz Belediyesi, Yoros Kalesi’ni içeren kısa filme imza attı. Beykoz’un tanıtımı amaçlı yapılan kısa film, eşsiz sunum ve manzara ile sosyal medyada ilgi odağı oldu.

Kısa filmi izlemek için bu gönderiyi tıklayınız.