31 Mayıs 2018 16:26

Yenimahalle’de Müjdeli Haber Var!

Beykoz’un güzide spor kulüplerinden Yenimahalle Spor Kulubü, mübarek Ramazan-ı Şerif dolayısıyla düzenlediği iftarda mahallelileri buluşturdu. Yıllardır verilen Spor Kulübü tesisleşme mücadelesi sonuçlandı. 7 Dönüm arazi Kulübe kazandırıldı.

Beykoz’un güzide spor kulüplerinden Yenimahalle Spor Kulubü, mübarek Ramazan-ı Şerif dolayısıyla düzenlediği iftarda mahallelileri buluşturdu. Yıllardır verilen Spor Kulübü tesisleşme mücadelesi sonuçlandı. 7 Dönüm arazi Kulübe kazandırıldı.

1997 yılında kurulan ve yetiştirdiği futbolcularla Türk sporuna hizmet eden Recayi Çelik Başkanlığında ki Yenimahalle Spor Kulubü’nün iftarına; DSP Beykoz İlçe Başkanı İbrahim Uysal, Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Yılmaz Işık, CHP Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Adnan Güner, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Ferhat Taşdemir,  BİSK Başkanı Asım Özdemir,  Anadoluhisarı Spor Kulübü Başkanı Cenk Nur, Örnekköy Spor Kulübü Başkanı İsmail Türkoğlu, Akbaba Muhtarı ve Spor Kulübü Başkanı Yüksel Kılıç, Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği Başkanı Mustafa Babuz, Arkboyu Derneği Başkanı Murat İlnam, Derebağ Dernek Başkanı Mustafa Aygün ve Çilekçe Dernek Başkanı Engin Bağlan, Spor Kulüplerinin temsilcileri, STK temsilcileri, Kulüp üyeleri ve mahalleliler katıldı.
 

İftar sonrası bir teşekkür konuşması yapan Başkan Recayi Çelik, uzun süredir tesisleşme yolunda mücadele ettiklerini, bir çok engeli aşabilmek için yoğun çaba sarf ettiklerini ifade etti.
Başkan Recayi Çelik; ‘’Göreve geldiğimiz zaman 3 tane temel hedef koymuştuk kendimize. 1.’ si kongreden çıktık, aramızda varsa kırgınlıkların önüne geçmek, tüm mahalleyi kucaklamak. 2.’si sportif faaliyetleri toparlamak ve hızlandırmak, 3.’sü ise tesisleşmeyi sağlamak. Çok şükür ki biz tesisleşme konusunda elimizden gelen mücadeleyi yaptık ve 7 dönüm araziyi Yenimahalle Spor Kulubü’ne kazandırdık. Sportif faaliyeler de geçen sene bir çok kategoride liglere girdik, atletizmde branş açtık, birlik ve beraberliğimizi her daim diri tuttuk’’ ifadelerini kullandı.

‘’Beykoz Belediyesi Bizleri Yalnız Bırakmadı’’

Konuşmalarına tesisleşme konusunda mücadeleleriyle devam eden Yenimahalle Spor Kulubü Başkanı Recayi Çelik; ‘’Evrak takibini yaparak süreci her safhasında takip ettik. Bu süreçte Spor Bakanımızla görüşme sağladık. Spor Genel Müdürüyle, Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’le görüşmelerimiz oldu. Bu evrakların, projelerin hazırlanması konusunda, mühendislik çalışmalarında Beykoz Belediyesi’nin ciddi katkıları oldu. Evraklar Ankara’ya gitti fakat imza safhasında bekleme sürecindeydik. Bu süreçte Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek desteğini yanımızda hissettik’’ ifadelerini kullandı.

Yenimahalle’nin minik sporcularına da seslenen Başkan Recai Çelik; Yenimahalle’nin yetiştirdiği değer olan ve Süper Ligde dahil olmak üzere Profesyonel liglerde mücadele etmeye devam eden Hakan Olkan’ın aralarında olduğunu ve gençlerin örnek almasını vurguladı.

Beykoz Aktüel Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mücahit Ak’ın ulaştığı Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yoğun parogramından dolayı iftara gelemediğini vurgulayarak; ‘’Yenimahalle Spor Kulubü Başkanı’nı, yönetimini, üyelerini ve Yenimahalleli kardeşlerimi selamlıyorum. Arazinin kazandırılması için bazı prosedürler vardı. Orman Bakanımız Veysel Eroğlu ile görüşmem sonucu kendisi imza atarak devri tamamladık. Allah nasip ederse bölgemize tesisleri kazandırmak istiyoruz. Yenimahalleli hemşehrilerimiz bunu fazlasıyla hakkediyor’’ ifadelerini kullandı.