21 Nisan 2020 18:18

Su kesintilerine Mahalleli isyan etti!

Beykoz Yenimahalle’de kesilen suların koronavirüs ile mücadele döneminde saatlerce gelmemesi vatandaşın tepkisine neden oldu.

Su kesintilerine Mahalleli isyan etti!

Beykoz Yenimahalle’de üst üste yaşanan su kesintileri vatandaşı canından bezdirdi. Beykoz Aktüel Haber’e ulaşan Cüneyt Başkan isimli Mahalle sakini isyan etti.  Sabah saatlerinde başlayan su kesintisinin hala devam ettiğini, özellikle koronavirüs sebebi ile hijyene fazlaca dikkat edilmesi gereken günlerde bunların yaşandığına dikkat çeken Başkan, ‘’İSKİ tarafından yaklaşık 6 yıldır ara ara olmak kaydıyla düzenli olarak Yenimahalle’nin suları kesilmektedir. Özellikle her ne hikmetse çalışma bahanesi ile İstanbul’da 3 yerde su kesiliyorsa bunlardan biri de Yenimahalle oluyor’’ ifadelerini kullandı.

“Mahalle halkı gariban diye sesi çıkmaz mı sanılıyor?’’

Koronavirüs tedbirleri kapsamında evinden çıkamadığını, sorunun çözülmesi için İSKİ’yi aradığını ancak cevap alamadığını belirten mahalle sakini, yetkililerden çözüm bulmasını istedi. Mahalle sakinlerinin gariban olduğunu ifade eden Başkan, ‘’İnsanların sesi çıkmıyor diye mi bu durum mübah görülüyor? Mahallenin gelir düzeyi yüksek olan kesiminde sular kesik değilken, civarda ki lüks semtlerin suları arıza dışında hiç kesilmezken, mübarek Ramazan arifelerinde, koronavirüs mücadelesinde bu durum bu mahalleye reva mı görülüyor? Mahalle halkı gariban diye sesi çıkmaz mı sanılıyor?’’ dedi.

Gerekçesi: Basınç düşüklüğü!

İSKİ’nin Beykoz Yenimahalle’de basın düşüklüğü dolayısıyla suyu kestiği açıklandı. 5.343 kilometre karelik İstanbul’da basınç düşüklüğünden dolayı suyu kesik olan tek mahalle, Yenimahalle oldu. Vatandaşlar ise yıllardır süren su kesintilerinde kasıt olup olmadığını soruyor.