8 Ocak 2020 14:43

Yenimahalle’de afet sonrası hasar büyük: Belediye teyakkuzda!

Beykoz’un Yenimahalle Mahallesi’nde, aşırı rüzgar ve fırtına sonrası hasar oldukça fazla.. Beykoz Belediyesi ve Yenimahalle Muhtarlığı harekete geçti.

Beykoz’un Yenimahalle Mahallesi’nde, aşırı rüzgar ve fırtına sonrası hasar oldukça fazla.. Beykoz Belediyesi ve Yenimahalle Muhtarlığı harekete geçti.

Yer yer saatte 100 kilometre hızı bulan rüzgar ve metrekare 74 kilogram düşen yağmur, Yenimahalle’yi de etkiledi. Yenimahalle Örgü Sokakta yağmur sonrası elektirik kabloları devrilirken, bazı ağaçlar ve çöp kutuları da yerinden çıktı.

Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci’nin tespiti sonrasında Beykoz Belediyesi teyakkuza geçti. Beykoz Belediyesi Par ve Bahçeler Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve AYEDAŞ koordinasyonu ile tüm sorunlar tek tek giderildi.

Örgü Sokakta oluşan çukurlarla ilgili Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci, Fen İşleri Müdürlüğü’ne bilgi verdi. Beklenilenin aksine müdürlük anında olaya müdahale etti ve tüm çukurlar kapatıldı.

Köşk Sokakta bulunan evlerin üstüne ağaç düşme tehlikesi olması dolayısıyla Muhtarlık, Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü’ne bilgi verdi ve tehlike bertaraf edildi.

Muhtarlığın Temizlik İşleri Müdürlüğü ile koordinasyonu sonrası anında bölgeye yeni çöp konteynırları eklendi.

Olumsuz hava koşulları sonrası oluşan elektirik kesilmeleri Muhtarlık girişimiyle bertaraf edilerek çözüme kavuşturuldu. Tıkanan atık su kanalları ise İSKİ koordinasyonuyla tıkanıklığı giderildi.

Konu ile ilgili Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci’ye Allah razı olsun diyen bölge halkı, ”Beykoz Belediyesi ve kurumlarımız hızır gibi yetiştiler. Teşekkür ediyoruz” dediler.


Beykoz Beykoz Haber Beykoz Haberleri  Beykoz Siyaset Beykoz Kültür Beykoz Aktüel Beykoz Belediye Başkanı Beykoz Anket Beykoz Müze Beykoz Kavga Beykoz Ölüm Haberleri Beykoz Gazetesi İletişim  FSM Köprüsü Yavuz Sultan Selim Köprüsü Sarı Alan Paşabahçe Devlet Hastahanesi Tepeüstü Devlet Hastahanesi Anadoluhisarı Kanlıca Anadolufeneri Göksu Deresi Elmalı Barajı Yuşa Tepesi Küçüksu Kasrı Yoros Kalesi Yerel Beykoz