4 Ocak 2018 20:45

Yenimahalle Kaymakamını Bağrına Bastı!

Devlet ile Milleti buluşturan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, halk buluşmaları kapsamında Yenimahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi.

Devlet ile Milleti buluşturan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, halk buluşmaları kapsamında Yenimahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi. 

Beykozlunun sorunlarını yerinde dinleyerek çözüm üretme konusunda yoğun çaba sarf eden Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’nın son durağı, Yenimahalle oldu. Sondurak Camisi lokalinde mahalleli ile buluşan Kaymakam Katırcı’nın buluşmasına, Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci, Muhtarlar Birliği Dernek Başkanı ve Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu, Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Yılmaz Işık, AK Parti İlçe Yöneticisi Resul Rençber, Arkboyu Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Murat İlnam ve mahalleliler katıldı. 

Mahallenin sorunlarını bir kez de mahallelilerden dinleyerek çözüm yollarını tartışan kaymakam Katırcı, kayıtdışı Afgan nüfusundan, uyuşturucuya kadar bir çok konu hakkında somut gelişmeleri aktardı. Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci’nin ev sahipliğinde geçen toplantıda Kaymakam Katırcı Afganların kayıtdışı konaklamasında ve denetlenmesi hususunda net konuştu. 

”Denetimleri Sıklaştıracağız”

Kayıtdışı Afgan nüfusu ile ilgili konuşan Kaymakam Katırcı; ”Kayıtdışılık konusunda ki çalışmalarımız devam ediyor. Ekip ekip de geziyoruz dönem dönem. Tek tek tüm tespitlerimizi yapıyoruz. Emniyet personeli açısından da biraz daha rahatlamış durumdayız. Denetimleri sıklaştıracağız. Bu mesele tabi ki Türkiye’nin de önemli meselelerinden biridir” ifadelerini kullandı. 

”Süleyman Soylu Kaymakamlarla Buluşacak”

Uyuşturucu hususunda sorulan soru üzerine konuşan Kaymakam Katırcı, ”Türkiye’nin şuan da en büyük problemleri arasında uyuşturucu madde kullanımı ve satımı geliyor. Gençlerimize yönelmiş en büyük tehdit arasında yerini alıyor. Bu durumu ortadan kaldırmak için hepimiz taşın altına elimizi koymalıyız. Bu sadece Kaymakamın bir işi değil, anne babanın da bir işi, komşunun da bir işi, öğretmenin işi, imamın işi, mahallede ki muhtarın da bir işidir. Sn. Bakanımız Süleyman Soylu uyuşturucu konusu hakkında bizlerle (kaymakamlar) önümüzde ki hafta bir toplantı yapacak. Hatta muhtarlarımızı da çağırdılar bildiğim kadarıyla. Bununla ilgili bir toplantı yapacağız” ifadelerini kullandı. 

Mahallede ki ulaşım sorunu ile ilgili notlar alan Kaymakam Katırcı, Arkboyu Dernek Başkanı Murat İlnam’ın Arkboyu’na minibüs hattının uzatılması talebi ile ilgili elinden geleni yapacağını, bu konuyu sonuca ulaştırmak istediğini ifade etti. Mahallenin ilgi ve sevgi ile takip ettiği Kaymakam Katırcı, mahallelilerin fotoğraf çekilme isteklerini kırmazken, kortej halinde uğurlandı.