6 Şubat 2020 17:42

Yasin Özçil; Merhaba Beykoz!

Değerli Beykozlu hemşerilerim; Beykoz Aktüel gazetesinin imtiyaz sahibi değerli Mücahit Bey’in ricası ile bugünden sonra haftalık olarak köşem de birikimlerimi sizlerle paylaşacağım. Sizlere kısaca kendimi tanıtmam gerekirse en güzel vasfım ile başlamak isterim; “Beykozluyum  ” sizler gibi, siz gibi ,daha ötesi yok aslında, İnşaat Mühendisliği Lisansını tamamlamam sonrası, ülkenin geleceğinin betonda değil ! teknoloji ve […]

Değerli Beykozlu hemşerilerim;

Beykoz Aktüel gazetesinin imtiyaz sahibi değerli Mücahit Bey’in ricası ile bugünden sonra haftalık olarak köşem de birikimlerimi sizlerle paylaşacağım. Sizlere kısaca kendimi tanıtmam gerekirse en güzel vasfım ile başlamak isterim; “Beykozluyum  ” sizler gibi, siz gibi ,daha ötesi yok aslında,

İnşaat Mühendisliği Lisansını tamamlamam sonrası, ülkenin geleceğinin betonda değil ! teknoloji ve yazılım da olduğuna kanaat getirdim. Şuan Modernistasyon Teknoloji firmasında Proje mühendisi olarak çalışmaktayım, yazılarımda ağırlıklı olarak uzman olduğum konulardan söz açacağım.  Köşem de siyaset veya hamaset olmayacağına söz veriyorum.

Öncelikli konularım aşağıdaki maddelerde ki gibi olacak,

  • Türkiye istatistik kurumu verilerine göre geçen yıla göre 1.560 kişi artan nüfusumuzu nasıl yönlendirmemiz gerektiği, akıllı şehircilikte yeni trenlerden nasıl istifade edebileceğimizi açıklamaya çalışacağım.
  • Belediye Başkanı Murat Aydın Bey’in seçim döneminde söz verdiği Riva yazılım üssü olacak sözünün gerçekleşmesi için neler yapılması gerektiğini sektörün içinden biri olarak acizane yorumlayacağım.
  • Beykozluya kaliteli istihdam nasıl sağlanır başlığında; çocuklarımızı sahillerimizi talan edecek otellerde garson değil, Beykoz Teknoparkta ki mühendisler haline nasıl getirmemiz gerektiğini hatıralatacağım.
  • Beykoz’da üretilen mamülün nasıl Amerika’ya veya Avustralya’ya micro ihracat ile yollanabileceği, Beykoz’dan nasıl Start-uplar çıkarabileceğimizi sizlere aktarmaya çalışacağım.

Yurtdışında gittiğim teknoloji fuarlarındaki izlenimlerimi sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyacağım. Köşemde bazen yerli ve yabancı kişiler ile de sizleri tanıştırmaya çalışacağım. Bir ufuk açmayı diliyorum, Beykoz’un siyaset üzerinde olduğunu sizlere hatıralatırcasına ve toprağına aşıkçasına,

Hemşeriniz Yasin Özçil,