30 Haziran 2021 23:52

Yalıköy’de ki dükkanların sahibi kim? Kurumlar karşı karşıya!

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve ekibi, Beykoz Yalıköy’de ki dükkan sahipleri ile görüştü.

Yalıköy’de ki dükkanların sahibi kim? Kurumlar karşı karşıya!

Yapılan toplantıda Beykoz Yalıköy’de ki belediye dükkanlarından yıllardır Beykoz Belediyesi’nin kira aldığı, bu dükkanların aslında İBB’ye ait olduğu vurgulandı.

Konu geçen ay CHP Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Bahar Doğru’nun Belediye Meclisinde verdiği önergeyle ortaya çıktı. Bahar Doğru verdiği önergede Yalıköy’de ki dükkanların kime ait olduğunu ve kirayı kimin aldığını sormuştu.

Bu gelişmeler üzerine İBB’nin Yalıköy’de ki dükkan sahiplerine ecrimisil göndermesi üzerine gerçek ortaya çıktı. Toplantıda ifade edilen bilgilere göre İBB’ye ait dükkanların Beykoz Belediyesi tarafından hakkı ve hukuku olmadığı halde kiraya verildiği ifade edildi.

Bu gelişmeler üzerine vatandaşlarla toplantı gerçekleştiren CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, “Hiçbir vatandaşımız mağdur edilmeyecek” dedi.

Başkan Düzgün, “Pandemi koşullarını ve esnafımızın içinde bulunduğu dar boğazıda göz önünde bulundurarak İBB Emlak ve Mesken Müdürlüğü yetkilileriyle görüşeceğim. Esnaf kardeşlerimizin sorununun çözülmesi öncelikli görevizdir” dedi.

Başkan Aydın Düzgün’ün açıklamasından sonra gözler Beykoz Belediyesi’ne çevrildi. Beykoz Belediyesi’nin her zaman ki sessizliğini koruyup korumayacağı ise merak ediliyor.