1 Ekim 2018 23:16

Vefanın Adresidir, Ülkü Ocakları…

Ahde vefanın yuvası, ilim ve irfan dergahı Ülkü Ocakları faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Ahde vefanın yuvası, ilim ve irfan dergahı Ülkü Ocakları faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde ocak başkanı değişen Beykoz Ülkü Ocakları, dün olduğu gibi bugünde faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Ahde vefanın adresi, Türk gençliğinin pişme adresi olan Beykoz Ülkü Ocakları Eğitim e Kültür Vakfı, 2019 yoluna dolu dolu programlarla girecek. 

Göreve gelir gelmez Ocak yöneticilerini evinde bir bir ziyaret eden Beykoz Ülkü Ocakları, bu ziyaretler çercevesinde soluğu Yöneticiler Adem Civelek ve İsmail İrgören’in evinde aldı. 

Bir yandan görevlendirmeleri yapan Beykoz Ülkü Ocakları Şehit Yasin Yılmaz’ın ailesini de ziyaret ederek, şehit ailesinin hayır dualarını aldılar. Beykoz Aktüel Gazetesi’ne konuşan Ülkü Ocakları Beykoz Başkanı Serdar Aytaç, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in, şehitlerimizin, büyüklerimizin emaneti Ülkü Ocakları, dimdik güçlü bir şekilde ayaktadır. Dün ve bugün yaptığımız çalışmalarla, faaliyetlerle bunu ortaya koyuyoruz. Geçtiğimiz yakın zaman diliminde Rahmetli Başbuğumuzun doğumunun 100.yılı müasebetiyle Başbuğumuza ithaf ettiğimiz çalıştaylarımız ve kurultayımız oldu. O kurultayda yüzbinlerce bozkurt ve asena Başbuğumuzun huzurunda toplandı. Başbuğumuzu saygıyla, minnetle, dualarla andıktan sonra Anıtkabir’e yürümeye başladık. Sanki tufan kopmuş gibiydi. Bu insanlar gökten mi yağdı, yerden mi çıktı?

Yüzbinlerce yiğitler yiğidi iman yolcusu, vatan millet bayrak sevdalısı bozkurtla Atamızın huzuruna çıktık. Orada tekraren and içtik. Bizlere emanet ettiği Cumhuriyeti dahada güçlendirerek gelecek kuşaklara teslim edeceğiz. Bizler inanıyoruz ve inandığımız yolda çalışmalarımıza Beykoz’da devam edeceğiz”
ifadelerini kullandı.