24 Kasım 2017 11:20

Vali Şahin Beykoz’da Muhtarlarla Buluştu

İstanbul Valisi Vasip Şahin, muhtarların 100 binleri bulan nüfusla muhatap olduklarını ve onların taleplerini ilgili mercilere ilettiklerini belirterek, “Madem ki, böyle kutsal bir görevi Cenab-ı Hak bize nasip etti. O zaman biz de bu yoğun ve kalabalık nüfusa hizmeti daha büyük bir aşkla ve iştiyakla yapmak durumundayız” dedi.

İstanbul Valisi  Vasip Şahin, muhtarların 100 binleri bulan nüfusla muhatap olduklarını ve onların taleplerini ilgili mercilere ilettiklerini belirterek, “Madem ki, böyle kutsal bir görevi Cenab-ı Hak bize nasip etti. O zaman biz de bu yoğun ve kalabalık nüfusa hizmeti daha büyük bir aşkla ve iştiyakla yapmak durumundayız” dedi.

Anadolu Yakası’ndaki muhtarlarla  İBB  Beykoz Korusu Sosyal Tesislerinde bir araya gelen Şahin, burada yaptığı konuşmada, muhtarların vatandaşlarla doğrudan muhatap olacak mercilerde bulunduğunu söyledi.Muhtarların birebir muhatap oldukları vatandaşların sorun ve taleplerini sorumluluk makamında olan yerel ya da merkezi temsilcilerine ilettiğini aktaran Şahin, “Sizin bu köprü vazifeniz çok önemlidir. Bizim sahada insanların sıkıntılarından, sorunlarından haberdar olmamız sizlerin sayesinde oluyor. Sizler vatandaşın sıkıntılarını, dertlerini yakından gözleyen, izleyen, aslında bizlerin birer gözleri, şikayetlerini sıkıntılarını, taleplerini dinleyen birer kulaklarımızsınız.” diye konuştu.Şahin, muhtarlarla sürekli iletişim halinde olduklarını ve onlardan gelen taleplerin, öncelikli olarak gündeme alındığını ve çözüme kavuşturulduğunu kaydetti.İstanbul’un dünyadaki müstesna şehirlerden biri olduğunu, burada hangi makamda olursa olsun görev alıp hizmet etmenin kutsal bir nitelik taşıdığını aktaran Vali Şahin, “Muhtarlar olarak sizler de 100 binleri bulan bir nüfusla muhatapsınız. Madem ki, böyle kutsal bir görevi Cenab-ı Hak bize nasip etti. O zaman biz de bu yoğun ve kalabalık nüfusa hizmeti daha büyük bir aşkla ve iştiyakla yapmak durumundayız. Özellikle sizlerin yaptığı görev, maaşla, ücretle karşılığı ödenecek bir iş değil. Bu görevin bizlere vatandaş nezdinde sağladığı itibar her şeyin üstündedir. Dolayısıyla biz ücretimizi halkın itibarında Hakk’ın rızasında bulacağız. Bu gayretle de sonuna kadar hiç durmaksızın çalışacağız.” İfadelerini kullandı.“Mahallemizin her bir köşesine elimizin uzanması lazım” diyen Şahin, şunları kaydetti: “Nerede fakir, yoksul, muhtaç varsa onlara ellerimizin ulaşması lazım. Uzanması lazım ki, ilgili mercileri bu bilgilerle haberdar edelim. Sizler mahallenizdeki her ihtiyaç sahibini ister maddi isterse manevi anlamda olsun tespit edip ilgili mercilere bildirirseniz, artık o vebal sorumluluk makamındaki bizlerin üzerine yüklenmiş olur. Sizlerin tespiti bizler için bir şahitliktir. Bütün birimlerimiz sizler için 24 saat görevdedir. Onun için ihtiyaç ve tespitlerinizi ilgili birimlere iletin. Bizler de yasaların bize verdiği yetkiler çerçevesinde elimizden gelen gayreti gösterelim.”Şahin, kendilerinin çözemeyeceği sorunlar varsa, bunları daha üst makamlara ileterek çözüme kavuşturulması için gayret göstereceklerini hatırlatarak, davetine katılan muhtarlara teşekkür etti.Muhtarlarla bulaşmaya  Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı,  Beykoz  Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek,  İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci ve  İstanbul Orman Bölge Müdürü Recep Ateş katıldı.