15 Ağustos 2017 12:01

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ, BEYKOZ BELEDİYESİ’Nİ KISKANDIRIYOR !

Üsküdar Belediyesi, tüm İstanbulluları ücretsiz boğaz turuna çıkarmak amacıyla 12 milyon liraya 54 metrelik gezi gemisi yaptırdı.

Üsküdar Belediyesi, tüm İstanbulluları ücretsiz boğaz turuna çıkarmak amacıyla 12 milyon liraya 54 metrelik gezi gemisi yaptırdı. Tüm İstanbullulara ücretsiz hizmet verecek olan geminin ilk misafirleri 15 Temmuz şehitlerinin yakınları ve gaziler oldu. Anadolu Yakasında ki AK Partili Belediye Başkanlarının düzenledikleri aylık toplantılarında bu ay ev sahipliğini yapan Hilmi Türkmen; Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in de aralarında olduğu konuk Başkanları Valide Sultan gemisinde ağırladı. 
Geminin yeri suyun üstüdür ! 
Beykoz’da kalın puntolarla, süslü cümlelerle pazarlanılıp sunulan Hollykoz Projesi kapsamında Beykoz Belediyesi karşısında duran, Beykoz’un tarihine, turizmine ve kültrüne hizmet etmesi planlanan proje hayal olmuştu. Beykoz Belediyesi uhdesine geçen 
Paşabahçe Vapuru’nu tadilata almak için bir ihale yapıldı. Yaklaşık 3 trilyona çıkan ihale bedelinin yüksek olması nedeniyle ihale iptal edildi ve vapurun tadilatından vazgeçildi. Paşabahçe Vapuru batırılacak. Sonuç olarak Beykoz Belediyesi hayal kurdu, Üsküdar Belediyesi ”Hayaldi gerçek oldu” dedirtti. Üsküdar’ın boğaz gezisi maksadıyla kullanacağı Valide Sultan Gemisi, diğer boğaz turlarında ki gibi Kanlıca’dan ileriye geçmeyecek.
Hilmi Türkmen: ”İstanbul’da bir ilk”
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Bu proje değil Üsküdar’da İstanbul’da bir ilk. Tamamen sosyal amaçlı ücretsiz bir proje. İstanbulluları, Üsküdarlıları bu gemi sayesinde boğazla tanıştırmış olacağız. Üsküdar’da yüz binler İstanbul’da milyonlar var boğazı görmeyen, boğazda bir gemi seyahati yapmayan çok insanımız var. İşte maddi durumu elverişli olmayan insanlarımızı Üsküdar’ın arka mahallelerindeki vatandaşlarımızı bu gemi sayesinde boğaz turu yaptıracağız. Boğaz turunda rehber eşliğinde boğazın her iki yakasındaki kültürel değerlerimizi halkımıza tanıtacağız.. Boğaz turu esnasında insanlarımıza simit ve çay ikramı yapacağız. Simit çay eşliğinde boğaz turu bu bir yüzen kültür merkezi” ifadelerini kullandı.