18 Aralık 2019 21:01

Ulusal Siyaset Beykoz’da ki Uygulamaları Tartışıyor!

İstanbul Şehir Üniversiteleri ile başlayan tartışmalar Beykoz’da ki uygulamalara kadar uzandı. Medipol Üniversitesi ve Nun Okulları siyasetin odak noktası haline geldi.

Ulusal Siyaset Beykoz’da ki Uygulamaları Tartışıyor!

İstanbul Şehir Üniversiteleri ile başlayan tartışmalar Beykoz’da ki uygulamalara kadar uzandı. Medipol Üniversitesi ve Nun Okulları siyasetin odak noktası haline geldi.

İstanbul Şehir Üniversitelerinin yönetimsel hataları gerekçesiyle borçlarını ödeyememesi gündeme gelmiş ve Halkbank tarafından Üniversite’nin malvarlığına borçlar ödenene kadar tedbir gerekçesiyle el konulmuştu. Üniversitenin Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yakın olması, Davutoğlu’nun parti kurma zamanlamasıyla yapılan uygulamanın eş zamanlı olması ise soru işaretlerini beraberinde getirmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na hitaben malum zat dedi ve sıraladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Öksüz, yetimin hakkını kalkıp kurdukları üniversiteye tapu devri yapmak suretiyle, Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun başkanı sıfatıyla bunu sağlıyor. Peki bu nasıl doğruluk? Peki yanında kim var? Yine bir başka isim o da Sayın Babacan var. Onun da imzası var bu işin altında. Başka kim var? Mehmet Şimşek var. Başka kim var? O zaman Ulaştırma Bakanı olarak Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun içinde olan Feridun Bilgin var. Hani bunlar dürüsttü ya… Dürüstlüğü bunlar kimseye bırakmıyordu. Ben bunu niye anlatıyorum? Kimin ne olduğunu yaptıklarıyla öğrenin’’ ifadelerini kullandı.

Ahmet Davutoğlu: ‘’Siyasiler Malvarlığını Açıklasın’’

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Şu anda görev yapanlar da dahil olmak üzere yaşayan bütün Cumhurbaşkanları, Başbakanlar, kamu bankalarının bağlı olduğu bakanlar ve özelleştirme yüksek kurulunda görev yapmış yetkililerin ve onların birinci ve ikinci derece hısımlarının ve akrabalarının mal varlıklarını ve bu varlıklardaki değişimi, bu kişilerin siyasete girdikleri, devlet görevi üstlendikleri günden bugüne kadar araştırmak ve soruşturmak üzere TBMM’de gerekli komisyonlar oluşturulması gerekir” dedi.

(Medipol Üniversitesi Kavacık Kampüsü’nün bir kısmı)
(Nun Okulları 2015 görünümü)

Davutoğlu Cephesi Beykoz’dan Vurdu!

Ahmet Davutoğlu’na yakın isimlerin Beykoz’da bulunan NUN Okulları ve Medipol Üniversitesi üzerinden savunma yapmaları ise dikkat çekti. Ulusal siyasetin gündemi Şehir Üniversitelerinin yanı sıra Beykoz’da bulunan eğitim kurumları oldu.

 

15A 135 15TY 15BK 11H 121A 136B 137 121B 15 136Z 15P 15Y 15H 14R 500T 522ST E3 15ÇB 15KÇ 15YK Beykoz Rent a Car Beykoz Otomobil Kiralama Beykoz araç bakım Beykoz otobüs saatleri Acarlar otomotiv Çubuklu arabalı vapur Beykoz orman yürüyüş Beykoz ormanı tozkoparan Beykoz orman işletme şefliği kanlıca orman göknarlık mesire yeri Kaymakdonduran mesire yeri Beykoz dernekler Beykoz muhtarlar Beykoz dernekler birliği Beykoz Muhtarlar birliği Beykoz Kızılay Beykoz Yeşilay Beykoz Yerel basın Beykoz Orman Yangını Beykoz Cinayet Beykoz uyuşturucu Beykoz operasyon Beykoz arka sokaklar Beykoz rant 553 Villa Beykoz imar izni Beykoz imar planı 3. etep imar durumu Paşabahçeli İsmet Boğazın Yargıçları Beykoz tribünleri Yücel Çelikbilek Gümüşsuyu Çavuşbaşı minibüsleri Beykoz plaj Burunbahçe yüzme Çubuklu sahil yolu Küçüksu Plajı Sevda tepesi kandilli rasathane Beykoz yıkım beykoz final okulları kavacık güllüoğlu beykoz emlak beykoz askerlik şubesi Beykoz dizi çekimleri Beykoz ramazan Beykoz sokak iftarı Onçeşmeler Beykoz Sarıyer Börekçisi Beykoz öngörünüm Beykoz halk meclisleri Beykoz deplasman Beykoz Feriköy Cengiz Aygün Cengiz Aygün Kastamonu Murat Aydın Beykoz Beykoz kiralık ev  Beykoz boğulma Riva dev dalgalar Riva boğulma Boğazda boğulma Beykoz yerel seçim Beykoz 2019 seçim sonuçları Beykoz 2014 seçim sonuçları Beykoz 2002 seçim sonuçları Beykoz 2007 seçim sonuçları Beykoz referandum seçim sonuçları