24 Ocak 2017 00:04

ÜLKÜ OCAKLARI İKİYE BÖLÜNDÜ

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Beykoz Şubesi ve Ümraniye Şubesi hararetli ve ikna edici tartışmalarla zihin jimnastiği yaptı.

ÜLKÜ OCAKLARI İKİYE BÖLÜNDÜ

Beykoz Ülkü Ocakları eğitim faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Her lise de teşkilatlanan ve aktif şekilde eğitim seminerlerini sürdüren Vakıf, son olarak da bir kahvaltı düzenledi. Beykonağı Et-Mangal Restaurantta gerçekleştirilen kahvaltıya, Başkan Hüseyin Uzun öncülüğünde lise teşkilatları katıldı. İstanbul Ülkü Ocakları Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Gündoğdu ve Beykoz Ülkü Ocakları Eski Başkanı Emre Çömlekçi’de katıldı. 
Ardından gerçekleştirilen yarışma programında Beykoz Ülkü Ocakları ile Ümraniye Ülkü Ocakları ikiye bölünerek münazara düzenledi. Münazara konusunun ”Kalkınma Köyden Mi Başlamalı? Kentten Mi?” olduğunu söyleyen Başkan Hüseyin Uzun ”Kaybedenin Olmadığı Münazarada Kazanan Ülkü Ocaklarıdır. Amacımız, gerçeği öğrenmeye birlikte yönelmek, kendimizin ve toplumumuzun mutluluğunu elde edebilme yollarını araştırmak, insan olmanın şeref, haysiyet, erdem, sorumluluk ve sevincini paylaşmak, borçlu ve minnettar olduğumuz, olmamız gereken örnekleri hatırlayıp, anlamaya çalışmaktır” diyerek ekledi.