10 Ocak 2022 18:45

Tüm İstanbul oradaydı: Aydın ve Dilmaç yoktu!

Sinoplular günlerine İstanbul’un tamamından yoğun katılım oldu.

Tüm İstanbul oradaydı: Aydın ve Dilmaç yoktu!

Genel Başkanlığı’nı Beykozlu Adnan Çeliker’in yaptığı SİYAD Genel Merkezi, Maltepe Fuar alanında tanıtım günleri organizasyonu gerçekleştirdi.

1 hafta süren etkinliklere 1 Milyonun üstünde katılım olurken, Sinop’tan 9 Belediye Başkanı ve stantları da yer aldı.

İstanbul’dan 7 İl Başkanı katılım sağladı!

Siyasi partilerin Genel Başkanları, başta AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu olmak üzere 7 siyasi partinin İl Başkanı Sinoplular tanıtım günlerini es geçmedi. İstanbul ve Sinop başta olmak üzere 30’u aşkın Belediye Başkanı ve İlçe Başkanının katıldığı günlere, Bakanlar ve yardımcıları, Milletvekilleri, siyasi partilerin Genel Başkan Yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Murat Aydın ve Hanefi Dilmaç katılmadı!

Belediye Başkanı olabilmek için her yerde Beykozluluk edebiyatı yapan Hanefi Dilmaç, Başkanlığını Beykozlu bir ismin yaptığı SİYAD’ın programına katılmadı. Bugüne kadar Beykoz’dan ne bir Milletvekili, ne bir MKYK Üyesi, ne bir İl Yöneticisi, hatta ve hatta son süreçte Beykoz Belediye Başkanı dahi çıkmadı. Beykoz Belediyesi’nde görev alan tek Beykozlu Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gönderildi. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın Beykoz Belediye Başkanlığı ve Milletvekilliği hayali var. Gerçekte olan ise Beykoz’dan Ankara’ya geçtiğimiz günlerde resimdeki köpek gitti.

SİYAD programına neden gitmediler?

İstanbul’un akın ettiği Sinop tanıtım günlerine Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın neden gitmediği merak uyandırdı. Aynı zamanda SİYAD Genel Başkanı Adnan Çeliker bir önceki dönem AK Parti Beykoz İlçe Yönetim Kurulu üyesi olarak bilinirken, oğlu Furkan Çeliker ise AK Parti Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi.

Battal İlgezdi’ye davul zurnalı karşılama

İstanbul Ataşehir’de 2009 yılından bu yana kurucu Belediye Başkanı olarak görev alan Başkan Battal İlgezdi, Sinoplular tanıtım günlerinde davul zurna ile karşılandı. Programı yalnızca Ataşehir Aktüel Gazetesi takip ederken, Başkan Battal İlgezdi tüm standları tek tek gezerek Sinoplu manevi hemşerileri ile sohbet etti.

Ataşehir Aktüel Gazetesi İmtiyaz Sahini Mücahit Ak’a konuşan Başkan Battal İlgezdi, “Sinoplu hemşerilerimizle her zaman bir ve beraberiz. Ataşehir’deki hemşerilerimiz başta olmak üzere bütün Sinoplularla uyum halindeyiz. Belediyemizde görev alan, Meclis Üyeliği yapan Müdürlük yapan Sinoplu kardeşlerimiz var. Sinoplular, bizlere değer verip özel günlerine davet ettiler. Bizde bu nazik davete karşılık vermek durumundayız. Sinop, Karadeniz’in incisidir” dedi.