26 Ocak 2017 16:33

TÜGVADAN ÇELİKBİLEK’E ZİYARET

Eğitim ve kültür hizmetleri ile dikkat çeken Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Beykoz Şubesi’nin yöneticileri Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i makamında ziyaret ettiler.

Kendilerini dünya üzerinde iyi ve güzele dair ne varsa savunan, her daim hakkın ve adaletin tarafında olacak bir nesil yetiştirme amacıyla kurulmuş yeni nesil bir gençlik vakfı olarak tanımlayan  Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Beykoz Şubesi  Yönetim Kurulu üyeleri, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i makamında  ziyaret ettiler.

Nezaket amacıyla yapılan ziyarette, yaklaşık iki ay önce göreve gelen  TÜGVA Beykoz Şubesi Başkanı  Anıl Çınar ve yönetim kurulu üyeleri hazır bulundular. Oldukça sıcak ve samimi geçen toplantıda TÜGVA Beykoz Şubesinin çalışmaları ve hedefleri anlatıldı.

Başkan Çelikbilek’e misyonları ve hedeflerinden bahseden TÜGVA Beykoz Şubesi Başkanı Anıl Çınar; TÜGVA’nın geleneklerine bağlı kalarak, çağın gereklerini iyi okuyabilen, topluma ve insanlığa değer katan bir gençlik için çalışmakta olduğunu, bununla birlikte öz güveni yüksek, yenilikçi, çalışkan, iyi ahlaklı, merhametli, başarılı ve sorumluluk sahibi gençlerin, yeni nesil projeler hazırlayarak kendilerini geliştirdikleri bir vakıf kültürü içerisinde olduklarını belirtti.

Bununla birlikte TÜGVA Beykoz Şubesi’nin son 6 ay içerisinde yapmış olduğu eğitim kamplarından bahseden Çınar; ortaokul öğrencileri, lise öğrencileri ve öğretmenlere yönelik eğitim kampları düzenlediklerini, ayrıca Beykoz genelinde vakıf çalışmalarına yönelik sık sık iştişare toplantıları yaptıklarını belirtti.

Adalet, ahlak, birlik, iyilik ve özgürlük değerlerini benimsemiş, vatanına milletine faydalı olmayı gaye edinen bir gençlik yetiştirme hedefleri doğrultusunda eğitim ve kültür çalışmalarının devam edeceğini belirten Anıl Çınar, Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek’ten de eğitim ve kültür faaliyetlerine yönelik çalışmalarda desteklerini talep ettiler.

Eğitim odaklı böyle güzel çalışmalardan ve nezaket ziyaretinden ötürü teşekkür eden Çelikbilek, çalışmalardan duyduğu memnuniyeti ve ellerinden gelebildiği ölçüde destek vereceklerini belirtti.

TÜGVA Beykoz Şubesi yöneticilerinin Yücel Çelikbilek’e hediye takdim etmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesi ile ziyaret sona erdi.