13 Mayıs 2020 22:45

TSK, Beykozlu Şehidi unutmadı: İnlerine giriliyor!

Türk Milletinin gurur kaynağı olan Türk Silahlı Kuvvetleri, Beykozlu Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Kemal Zeren’i unutmadı.

TSK, Beykozlu Şehidi unutmadı: İnlerine giriliyor!

TSK, Beykoz Yenimahalle’de oturan aslen Kastamonulu olan Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Kemal Zeren adına operasyon yürüttü. Van’ın Başkale ilçesinde jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda, teröristlerin üst düzey isimlere yönelik suikastta kullanmak için hazırlayarak araziye gizledikleri silahlar ele geçirildi.

Yapılan açıklamada, “BTÖ mensuplarının başta il ve ilçe merkezlerinde görevli üst düzey mülki ve adli erkan, güvenlik mensupları ve sözde ajan ilan ettikleri şahıslara yönelik suikast tarzı eylem arayışında oldukları, bu maksatla kullanıma hazır halde bazı silahları araziye gizledikleri tespit edilmiştir. Söz konusu silahların ele geçirilmesi maksadıyla Başkale ilçesi Esenyamaç Mahallesi kırsalında 12 Mayıs 2020 tarihinde Kapan-Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Kemal Zeren Operasyonu icra edilmiştir. İcra edilen operasyonda; 1 adet zagros keskin nişancı tüfeği, 1 adet PKM makineli tüfek, 1 adet dürbün monteli dragunov keskin nişancı tüfeği ve bu silahlara ait bir miktar fişek ele geçirilmiştir. Bölgemizde halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik operasyonlar, yine halkımızın desteğiyle daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir” denildi.

Kahramanca çarpışarak şehadet şerbetini içen Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Kemal Zeren’e Allah’tan rahmet, kahraman Zeren ailesine ve aziz Türk Milletine yeniden başsağlığı dileriz. Biz güçlü bir Devletiz, güçlü bir milletiz.