30 Ocak 2017 00:04

TRABZONUN SESİ BEYKOZ’DA YANKILANIYOR

Beykozlu Trabzonlular Derneği Gençlik Kolları Başkanlığı bir kahvaltı düzenledi. Kavacık da bulunan Dernek binasında düzenlenen kahvaltıya ilgi büyük oldu.

Başkanlığını Rektör İsmail Yüksek’in yaptığı Beykozlu Trabzonlular Derneği Gençlik Kolları kahvaltı düzenledi. Gençlik Kolları Başkanı Zekai Öztürk öncülüğünde toplanan Trabzonlu Gençler, yerel basınla buluştu. Programa AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Selim Akhan katılırken, yerel basın mensupları da programda yerini aldı. İstişare ederek en iyisini yapacağız diyen Gençlik, gelecek için ümit var. 

Oldukça güzel dizayn edilmiş Dernek binasında, hayırlı işlere imza atmayı hedeflediklerini belirten Trabzonlu Gençler; kitaplıktan mescide kadar her şey ince düşündüklerini belirttiler. Derneklerin kahvehanelere dönüşmesine karşı çıkan Başkan Zekai Öztürk; ”Bizler haftanın belirli saatleri toplanarak kitap okuyoruz. Okuduğumuz kitapların özetlerini birbirimize anlatıyoruz. Bilginin, sevginin, ilginin,şefkatin, ahlağın ve barışın egemen olacağı bir toplumda STK’ların daha örnek olması gerekir. Tüm insanlığın elinden tutabilecek etkinlikler yapacağız. Bunları yaparkende kültürümüzü tanıtacağız. Trabzon’un sesi Beykoz’dan yankılanacak ifadelerini kullandı.

SEÇİLME YAŞININ 18’E İNDİRİLMESİ DOĞRUDUR

Türkiye bilindiği üzere Referanduma gidiyor. Başkanlık sistemini içeren maddelerden biri de seçilme yaşının 18’e indirilmesi. Trabzonlu Gençler; ”Trabzonlu Gençler fikir sahibidir. Bir şeye ya tam karşıdır ya da tam yanındadır ama toplumu ilgilendiren bir hususta asla sessiz kalmaz. Dik duruşlu gençlerin, temsil noktasında olacak olması hepimizi sevindirir” diyerek fikirlerini belirttiler.

BEYKOZ BELEDİYESİNDEN ASLA TALEBİMİZ OLMAZ

Bir şeyler isteyen değil bir şeyler veren olacağız diyen Trabzonlu Gençler; ”Özellikle Beykozlu Trabzonlular olarak Beykoz Belediyesi’nden hiçbir talebimiz olmayacak. Beykoz’da resmiyette yüzlerce Dernek var. Herkes bir şeyler talep etse, Belediye Başkanı işini yapamaz” ifadelerini kullandılar.

 Programın ardından Beykozlu Trabzonlular Derneği Gençlik Kolları Başkanı Zekai Öztürk, programa gelen katılımcılara hediyelerini takdim ettiler.