27 Aralık 2021 22:34

Tokatköy halkının onur mücadelesi: Belediyeye yürüyecekler

Beykoz Belediyesi tarafından başlatılan kentsel dönüşüm projesinin ilk adımları Tokatköy’de atıldı. Vatandaş çaresiz kaldı.

Tokatköy halkının onur mücadelesi: Belediyeye yürüyecekler

Beykoz Belediyesi tarafından başlatılan kentsel dönüşüm kapsamında dönüşüm sağlanacağı alanlarda konutu bulunan vatandaşlara konutlarını boşaltmaları için tebligat gönderildi. Konut sahipleri bu soğuk kış günlerinde çaresiz bırakıldı.

Beykoz Belediyesi tarafından vatandaşlara gönderilen tebligatlarda 15 gün içinde; konutun, elektrik, su, vergi ve doğalgaz borçlarının ödenerek, konutun boşatılmasını ve teslim edilmesini istedi. Kentsel dönüşümden yararlanmak için imza atan vatandaşlar ise ne yapacağını bilemiyor. Beykoz Aktüel’e konuşan vatandaşlar, “Bu kış günü nerede nasıl kiralık ev bulup gideceğiz. Çocuklarımız okula gidiyor. Her şey başlı başına bir sorun. Beykoz Belediyesi bunun hesaplarını niye yapmadı? İnsanlar çaresiz bırakılması Belediyenin hoşuna mı gitmektedir” diyerek Beykoz Belediyesi’ne sitemde bulunan vatandaşlar, Belediye yönetiminden süre talep etti.

Beykoz İlçesi Tokatköy Mahallesi 487 Ada, 3 parsel sayılı taşınmazın, güvenli konutların üretilmesi ve vatandaşların depreme dayanıklı konutlara yerleştirilmesi amacıyla 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Kanunu kapsamında Kentsel Dönüşün alanı olarak belirlendiği yazılan tebligatlarda hak sahipliği tespitlerinin Ortaçeşme Meydanında kurulan Kentsel Dönüşüm İrtibat Bürosunda 45 gün süre ile ilan edildiği, 28 Eylül 2021 itibariyle de projeden yaralanmak isteyen hak sahipleri tarafından muafakatnamelerin imzalandığı belirtildi.