12 Şubat 2018 12:25

Tokatköy Halkı Mevcut Düzenden Memnun!

16 Nisan Cumhurbaşkanlığı seçiminde %61 oranında ”Evet” oyu veren Tokatköy Halkı, Mahallede ki Caddenin tek yön mü çift yön mü olması gerektiğini referandumla oyladı. %59 mevcut düzende ki gibi tek yön olsun diyen Mahalle halkı, Caddede ki mevcut düzenden memnun olduğunu ifade etti.

16 Nisan Cumhurbaşkanlığı seçiminde %61 oranında ”Evet” oyu veren Tokatköy Halkı, Mahallede ki Caddenin tek yön mü çift yön mü olması gerektiğini referandumla oyladı. %59(Geçerli oyların %59’u) mevcut düzende ki gibi tek yön  olsun diyen Mahalle halkı, caddede ki mevcut düzenden memnun olduğunu ifade etti. 

Beykoz Belediyesi’nin, Tokatköy Mahallesi Sultan Aziz Caddesi’nin trafik düzenlemesi için yaptığı referandumdan tek yön çıktı. 

 

Tokatköy sakinlerinden gelen talep üzerine yapılan referandumda vatandaşlara Sultan Aziz Caddesi’nin mevcut haliyle tek yönlü olarak kullanıma devam edilmesi ya da çift yönlü olarak trafiğe açılması soruldu.

11 Şubat 2018 Pazar günü Beykoz Toplumsal Destek Merkezi (TODEM)’de kururalan sandıklarda 623 vatandaşoy kullandı. 362 vatandaş tek yön için oy verirken, 250 vatandaş çift yöne oy verdi, 9 oy geçersiz sayıldı, 2 pusula da iptal edildi.
 

Mevcut cadde, araçların yol kenarlarına aşırı parklanması, İETT otobüsleri, itfaiye, ambulans gibi araçların yan yana geçememesi ve trafik sıkışıklığı dolayısıyla 2016 yılından bu yana UKOME kararıyla tek yön olarak kullanılıyordu.

Sandıktan çıkan karar doğrultusunda Sultan Aziz Caddesi’nde trafik tek yön olarak akmaya devam edecek.  

 

Etiketler: