8 Mart 2019 12:27

TCG Tufan Gemisi Beykoz’da!

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Deniz Kuvvetleri’nin düzenlediği Mavi Vatan tatbikatına katılan TCG Tufan Gemisi’ni ziyaret ederek askeri personele başarılar diledi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykozlu Gölcük Deprem Şehidi Deniz Er Ramazan Akman’ın annesi Meryem Akman ve babası Ramazan Akman ile Kıbrıs Gazisi Süleyman Delipoyraz’la birlikte Anadolukavağı Umur Yeri Komutanlığı’nda halkın ziyaretine açılan TCG Tufan Gemisi’ni ziyaret etti.

Burada, İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Mehmet Baybars Küçükatay  ve TCG Tufan Komutanı Deniz Yarbay Bora Başak tarafından askeri seremoniyle karşılanan Başkan Yücel Çelikbilek ve beraberindekiler geminin bölümlerini gezdi ve gemi komutanından bilgi aldı.

TCG Tufan Gemisi’ni ilçede görmekten onur duyduğunu ifade eden Başkan Yücel Çelikbilek:  “Yerli ve milli savaş gemilerimizi, helikopterlerimizi, tanklarımızı yapmaya başladığımız bu dönemde bizlere gurur kaynağı olan komutanlarımız, askerlerimiz ve şehit ailelerimizle bir araya gelmek kıvanç ve şeref vesilesidir. Gemide görevli tüm personele muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ise : “Ülkemizin varlığı, birliği ve bütünlüğü için kahramanca görev yapan tüm komutanlarımız ve askerlerimiz göz bebeğimizdir. TCG Tufan’ın Beykoz’a gelmesiyle donanmamızın halkla olan bağı kuvvetlenmiştir. Deniz Kuvvetlerimize ilçemizi proje rotasında dâhil ettikleri için çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

TCG Tufan Gemisi 7 ve 8 Mart tarihlerinde ilçe sakinleri tarafından ziyaret edilebilecek.

 

Etiketler: