24 Ocak 2018 13:34

TASAVVUF MUSİKİSİ HUZURU

Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu, Şef Nevin Çalışkan yönetiminde hazırladığı Dini Musiki Konseri’nde sunduğu tasavvuf eserleri ve ilahilerle gönüllere seslendi.

Anadoluhisarı Ahmet Midhat Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere yoğun ilgi gösteren Beykozlular, ilahiler, kasideler ve tasavvuf eserleriyle huzur ve mana dolu bir geceye şahitlik ettiler.

Konser programına Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve eşi Ayşe Çelikbilek, İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği İdari Hizmetler Başkanı Yavuz Baştuğ, Kosova Derneği Yönetimi, STK’lar, okul müdürleri, koro üyelerinin aileleri ve Beykozlu sanatseverler katıldı.

Sunuculuğunu Dr. Ömer Önder’in yaptığı programda, tasavvuf ve dini musikimizin eşsiz örneklerinden Segâh, Hicaz, Uşşak ve Rast ilahiler, seslendirildi. Repertuarda yer alan, solistlerin ve koronun seslendirdiği eserlere izleyiciler de eşlik etti.

Programa konuk solist olarak katılan Üsküdar Musiki Cemiyeti’nin eşsiz seslerinden, aynı zamanda Ataşehir Mimar Sinan Camii Müezzini Yunus Balcıoğlu, şehitlere ithafen seslendirdiği şehadet konulu kasidelerle ilçe sakinlerine manevi bir hava sundu.

Konserin sonunda Başkan Çelikbilek, Belediye Başkan Danışmanı ve Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu Şefi Nevin Çalışkan’a çiçek takdimi yaparak kendilerini tebrik etti.

Koro şefi Nevin Çalışkan da Tasavvuf musikisi ve ilahilerin kalplere işlediğini vurgulayarak, eserleri dinlemeye gelen konuklara teşekkürlerini iletti. Programda emeği geçen herkesi tebrik ettiğini belirten Çalışkan, 2017 konserlerinde de buluşmayı dilediklerini belirtti.