16 Aralık 2017 13:59

Tarakçı: ”’Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek İstifa Edecek”

KRT TV’de Çağlar Cilara’nın konuğu olan Gazeteci Ali Tarakçı İstanbul’da istifa süreci ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

KRT TV’de Çağlar Cilara’nın konuğu olan Gazeteci Ali Tarakçı İstanbul’da istifa süreci ile ilgili birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı. 

İstanbul’da Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun Kısıklı’ya çağrılarak istifasının bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istendiğini belirten Gazeteci Ali Tarakçı; sağlık sebepleri gerekçesi ile istifa eden Necmi Kadıoğlu’nun belki de İstanbul’da ki en sağlıklı Belediye Başkanı olduğunu söyledi. 

”BEYKOZ BELEDİYE BAŞKANI İSTİFA EDECEK”

Sağlık konusunda sadece Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in sorunu olduğunu belirten Tarakçı; ”Kesin olarak Beykoz Belediye Başkanı istifa edecek. İstifası istenecek. Üsküdar, Zeytinburnu, Şile, Eyüp, Bahçelievler, 7. yi bilerek söylemiyorum çünkü %50 50 durumu mevcut” ifadelerini kullandı. 
 

Bilgi kesin mi sorusuna da cevap veren Tarakçı; ”Saydığım isimler kesin istifa ettirilecek. Bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifa ettirilecekler” ifadelerini kullandı. İstifa süreci ile anılan Belediye Başkanlarına bugüne kadar halk tarafından destek ziyaretleri başlarken, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i kimsenin destek mahiyetinde ziyaret etmemesi ve destek verilmemesi ise dikkatlerden kaçmıyor.