3 Aralık 2018 14:08

Suha Okan Uzun: ”En Büyük Engel, Engellenmektir”

CHP Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Suha Okan Uzun, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili konuşma yaptı. Uzun, ‘’Engelli olmak suç değildir. En büyük engel, engellenmektir’’ ifadelerini kullandı.

CHP Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Suha Okan Uzun, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili konuşma yaptı. Uzun, ‘’Engelli olmak suç değildir. En büyük engel, engellenmektir’’ ifadelerini kullandı.

 

Beykoz Belediye Meclisi’nin ilk oturumunda gündem dışı söz hakkı alan, sevilen Meclis Üyesi Okan Uzun 3 Aralık Engelliler Günü’nü unutmadı. Okan Uzun, ‘’Engel; doğuştan olabilir, kaza veya uzun süren hastalıklar sonucu olabilir. Bedensel veya zihinsel ve diğer yeteneklerin kaybedilmesi olarak anlatılabilir. Evet belki bizler-sizler şuan için engelli değiliz ancak bu olmayacağımız anlamına gelmiyor değil mi arkadaşlar?’’ diyerek konuşmasına başladı.

Okan Uzun: ‘’En Büyük Engel, Engellenmektir’’

Konuşmasına devam eden Okan Uzun, ‘’Engelleri olan insanların bir engeli de biz olmayalım. Engelli olan insanların önüne geçip onları, mağdur bırakmayalım. Engellilere ait asansörleri kullanıp, yaya yollarının önünü kullanıp onların bu imkanlarını ellerinden almayalım. Onlar hayatta büyük mücadelelerle her gün yeniden doğuyorlar. Sizlere Dünya Engelliler Günü ne zaman sorusu yöneltilirse şu cevabı veriniz, her gün her an. Formalitede 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlanan bir gün değil, er gündür. Bir yılın 365 günü sokakta, yanı başımızda olan engelli arkadaşlara duyarlı olalım. Engelli olmak suç değildir, En büyük engel, engellenmektir’’ dedi.

Konuşmalarına bir de temenni ile devam eden Uzun, ‘’İlçemize bağlı bulunan bedense ve engelli okulları bulunmaktadır. Bu okulların ziyaretimiz sırasında eksiklikler olduğunu gördük. Engelli kardeşlerimizin daha rahat ve huzurlu bir ortam yaratmanın biz belediyecilik örneği olacağını düşünüyoruz. Bu konularda bizim göremediğimiz ama engelli vatandaşlarımız, kardeşlerimizin gördüğü sorunları da onların bakış açısından dinleyerek çözüm üretmeliyiz’’ dedi.