29 Mayıs 2018 13:54

Sokak İftarları Mahalle Mahalle Sürüyor!..

Ramazan Ayı’nda ilçe sakinlerini büyük sofralarda buluşturan Beykoz Belediyesi, Sokak İftarları geleneğini mahalle mahalle sürdürüyor.

Ramazan Ayı’nda ilçe sakinlerini büyük sofralarda buluşturan Beykoz Belediyesi, Sokak İftarları geleneğini mahalle mahalle sürdürüyor.

 

Rüzgarlıbahçe, Kavacık Yalıköy, Anadoluhisarı, Yenimahalle, Göksu, Ortaçeşme-Vakıftepe, Göztepe ve Çiğdem’de kurulan Sokak İftarları’na katılan ilçe sakinleri büyük bir aile ortamında oruç açmanın mutluluğunu paylaştı.

 
 2
‘Sokak İftarları’na oldukça yoğun katılım gösteren Beykozlular, Ramazan Ayı’nın tüm renklerini ve ahengini kuşanırken özellikle çocuklar iftar sofralarını şenlendirdi.
 
İftar programlarına katılarak iftariyelikleri vatandaşlara kendisi ikram eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve başkan yardımcıları, birlikte yemek dağıtarak vatandaşlarla oruç açtı, iftar sonrası da ilçe sakinleriyle sohbet etti.
3
 

Ramazan Etkinlikleri Rengarenk

 

Beykoz Belediyesi tarafından her perşembe, cuma, cumartesi ve pazar akşamı düzenlenen sohbetler, konserler ve söyleşilerle Ramazan huzuru ve sevinci Belediye Etkinlik Alanı’na taşınıyor.

Beykoz’da, Sokak İftarları’yla her akşam birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel manzaraları sergilenirken Ramazan Ayı’nın maneviyatına uygun etkinlikler de ilçe sakinleriyle buluşuyor.

4

Ömer Tuğrul İnançer Tasavvuf Sohbeti

İlahiyatçı ve mutasavvıfların konuk olduğu Ramazan etkinliklerinde

Ömer Tuğrul İnançer tasavvuf sohbeti yaparak Beykozlularla hemhal oldu.

Ahmet Hakkı Turabi, gönüllerin pasını sildi.

Türk Tasavvuf Müziği Konseri’nde ilahilerle sahne alan Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi, birbirinden güzel eserler seslendirerek, ilçe sakinlerinin gönüllerine hitap etti.

5

Halil Necipoğlu’nun Ramazan’a özel sohbeti ve yorumu

Hafız, Bestekar Halil Necipoğlu, Ramazan’a özel sohbeti ve yorumuyla,

izleyenleri manevi bir yolculuğa çıkardı.

İbrahim Sadri’den Duygu Yüklü Şiirler

Şair ve sunucu İbrahim Sadri ise ilçe sakinleri için bir birinden güzel ve duygulu şiirler okudu. Sadri, müzik dinletisi eşliğinde, “Gideceksen Herşeyinle Git”, “Mihriban”, “Ben Yürürem Yane Yane,” “Adam Gibi” adlı şiirlerle, Arif Nihat Asya’nın “Dua” şiiri ve  Nat-ı Şerif’e yer verdi.

6