19 Aralık 2016 16:57

SİYAD BEYKOZ’DA KAN DEĞİŞİMİ

Sinop İli İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) Beykoz şubesi olağan kongresi gerçekleşti. üç dönemdir SİYAD BEYKOZ şube başkanlığı görevini yürüten Adnan Çeliker görevini Cemal Çolak’a devir etti.

SİYAD BEYKOZ şube başkanlığı görevini yürüten Adnan Çeliker görevini Cemal Çolak’a devir etti. Kongreye Ak Parti Beykoz ilçe Başkanı Mustafa Gürkan, SİYAD Genel Başkanı Keramettin Arpacı, SİYAD Onursal Genel Başkanı Sebahattin Sungur, Sinoplu İş Adamları Dernek Başkanı Rasim Erdoğmuş, SİYAD Şube Başkanları ve yönetimleri, Sinop Köy Dernek Başkanları ve yönetimleri katılırken birçok Sinoplu ve Beykozlu katıldı..

Kongre divanına Fahri Yağlı, SİYAD Beykoz yönetim kurulu üyesi Yunus Ünlü ve Feyyaz Çeliker’in seçilmesiyle kongre başlatıldı.

Burada konuşan Adnan Çeliker şunları ifade etti.

”Kongreler normalde davullarla ve zurnalar ile olur fakat böyle bir günde davullarla zurnalarla eğlenemeyiz fakat güzel günlerin çok yakın olduğumu dün gece Hakkarili bir arkadaşımla konuştuğumda bana bunlar son çırpınışlar bitmeye çok az kaldı dediği vakit anladım oradan bile öyle gözüküyor olması beni çok umutlandırdı. Kayseri’de meydana gelen patlamadaki şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum iki tanede Sinoplu şehidimiz var kongreden sonra Hep beraber şehidimizi uğurlamaya gideceğiz Allah’ın izniyle..
1990 senesinde Beykoz şubesi SİYAD’ın ilk şubesi olarak kuruldu, kurucu yönetim kurulu olarak başladığım SİYAD da çok güzel günlerim geçti 26 sene dile kolay en büyük çocuğumdan dahi büyük inişli çıkışlı günlerimiz oldu şimdi aramızda olmayan büyüklerimizle dahi çok güzel vakitler bir çok hizmetlere imzalar attık fakat şimdi onların çocukları devam ediyor. Hemşehri dernekçiliği babadan amcadan dayıdan yani nesilden nesile geçen bir olaydır. Yeni yönetime başarılar diliyor ve artık bir SİYAD üyesi olarak her zaman yönetimin arkasında olduğumu elinden ne geliyorsa yapmaya hazır olduğumu belirtiyorum.”

Kısa kısa tebrik konumları ardından kongre sona erdi.