6 Kasım 2017 16:42

Şehit Kemal Zeren’in Adı Beykoz’da Yaşayacak!

Beykoz Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan toplantısını Yücel Çelikbilek başkanlığında gerçekleştirdi.

Beykoz Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan toplantısını Yücel Çelikbilek başkanlığında gerçekleştirdi. Açılışın ardından yoklama alınırken, Meclis Üyeleri AK Partili Erdal Demir ve CHP’li Mehmet Gürel toplantıya katılmadı. 

Teklifler

1) Fazla Mesai Ücreti hakkında ki Zabıta Müdürlüğü Teklifi
2) Beykoz Belediye Başkanlığı ile Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi arasındaki İşbirliği Protokolü hakkındaki Özel Kalem Müdürlüğünün Teklifi.
3) 2018 Yılı Ücret Tarifesi hakkındaki Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifi

AK Parti ve CHP Grubu geçtiğimiz ay şehit olan Uzman Onbaşı Kemal Zeren’in adının yaşatılması için yazılı önerge verdi. Verilen önerge Başkanlık makamınca kabul edildi. CHP Grubu ise ayrıca başta Yenimahalle olmak üzere nüfusun yoğun olduğu mahallelerde çocuk yuvası yapılması önerisinde bulundu.

Şehit Kemal Zeren’e Allah’tan rahmet dileyen Başkan Çelikbilek, şehidimizin asker arkadaşlarının anlattığını ifade ederek, ‘’Kahramanlığını göstermiştir. Allah askerlerimizin güçlerini, azimlerini arttırsın diye dualar ediyoruz’’ ifadelerini kullandı. 10 Kasım’a da değinen Başkan Çelikbilek; ‘’10 Kasım’da büyük bir acı yaşadık. Millet olarak yeni yeni kahramanlara ihtiyacımız var. Allah bu milleti böyle insanlardan mahrum etmesin’’ dedi.
Gündem dışı söz hakkı alan CHP Grup Başkanı Hakkı Emanet; ‘’Terörü ve terör destekçilerini şiddetle kınıyorum. Biz ağlarken de başımızı öne eğmedik’’ ifadelerini kullandı.

Gülay Demirel: Bugün bir önerge verdik. Anaokulları ve kreşlerle ilgili. Son dönem de yapmış olduğumuz bir çalışma var. Yenimahalle ile başladık çalışmaya. Yenimahalle’de 200 tane öğrencimiz var. Sadece %20’lik kitle kaydını yaptırmış. Onun dışındakiler ruhsatsız yerlere kaydolmuş. Yetersizlikten ve maddiyatsızlıktan dolayı. Küçük dernekler bile Yenimahalle’de yerler kiralayıp, merdiven altı şekilde hareket etmekte ve çocuklarımız telef olmaktadır. Çocuklarımızın kişiliği ve gelişimini etkilenmektedir.

Gülay Demirel’e cevap veren Muharrem Kaşıtoğlu, ‘’Yetersiz kelimesi doğru değil. Ruhsatsız yerler olabilir fakat Devletin anaokulu yetersiz olmadığı için gittikleri doğru değil’’ ifadelerini kullandı. Karşılık veren Gülay Demirel, ‘’Maddi durumu olmadığı için gidenler var. Elimde belgeler var. Ailelerle görüştüm. Bunu sizlere verebilirim, sizler de ziyaret edebilirsiniz’’ dedi.

Aydın Düzgün: Yaklaşık bir haftadır vatandaşlarımız Beykoz’da imar çıkmış diye bizleri arıyor. Ama nasıl cevap vereceğimi, konunun doğru mu yalan mı olduğunu bilemedim. Normal şartlarda imar çıktı denildiğinde vatandaş belediyeye gider imar durumunu alır ve gerekeni yapar. Bu bilgide bir eksiklik var. Sizden açıklama bekliyorum. Vatandaşımız imarını ne zaman alacak?

Yücel Çelikbilek: Evet imar çıktı. İlk adımlar atıldı. Arkadan takip eden adımları var. Bildiğiniz gibi geri görünüm ve 2B ile ilgili imarlar Beykoz Meclisi’nden, İBB’den ve ilgili kurullardan geçti ve geldi. Bazı bölgelerdeki 18 uygulamalarının sonuçlarını bekliyoruz. Beykoz İmar için son günlerini sayıyor. Milletimiz bir müddet sonra imarını da alacak ruhsatını da alacak. Her şeyin bir vakti saati var.

Aydın Düzgün: İmar çıktı dendiğinde ne diyelim?

İbrahim Hocaoğlu: Çiğdem mahallesinin 5000 ve 1000’lik planları tamamen bitti. Şuanda askıda. Askı süreci bittiğinde o bölgede 18 uygulaması içerisinde olmayan tüm müstakil parsellerle ilgili imar müdürlüğüne gidilip imar durumunu alabilirler. Aynı bölgede 18 uygulaması içerisinde kalan yerler ise biraz daha bekleyecek.

Deniz Yıldız: 5 Kasım 2006’da aramızdan ayrılan Kıbrıs’ın Ftihi, Partimizin 3. Genel Başkanı Merhum Bülent Ecevit’i özlem ve saygı ile anıyoruz.

7 tane yurtdışı 9 tane yurtiçi kardeş belediyemiz olan Hilvan’la ilgili bilgi veren ve gezi anılarını anlatan Yılmaz Işık, ‘’Hilvan halkının misafirperverliğine teşekkür ederim’’ ifadelerini kullandı.

Bir sonraki meclisi toplantısı 8 Kasım 2017 Çarşamba günü yapılacak.