3 Temmuz 2017 16:09

SARIYER DE DENİZ VAR DA BEYKOZ’DA YOK MU?

İstanbul’da yüksek sıcaklıklar devam ediyor. Sıcaklardan bunalanlar, sahillere akın ediyor. Sarıyerliler sahillerde rahatlıkla yüzerlerken Beykozlular çaresiz !

İstanbul’da yüksek sıcaklıklar devam ediyor. Sıcaklardan bunalanlar, sahillere akın ediyor. Sarıyerliler sahillerde rahatlıkla yüzerlerken Beykozlular çaresiz !  Son bir haftadır yüksek sıcaklık değerlerinin ölçüldüğü İstanbul’da, Beykozlular hem gündüz hem de akşamları sahillere akın ediyor. Beykoz’da ki plajlar sabahın erken saatlerinde dolarken, Beykoz’un boğaziçinde ki sahili Burunbahçe’ye de halk adeta akın ediyor. Küçüksu’da halka açık plaj kapatılması ile Boğaziçinde sadece Burunbahçe’yi ve birkaç alanı kullanabilen Beykozlular, Çubuklu’ya yapılan yürüyüş yolundan, yüzme anlamında faydalanamıyor. Yürüyüş yolu ile deniz arasında yaklaşık 2 metre yükseklik olması, çıkma alanı olmaması dolayısıyla, denize düşecek birinin kurtarılması çok zor iken, denize girmek isteyenler için de büyük engel. 
SARIYER
(Merdiven eklenmiş ve halk sahil yolunu kullanıyor.)

SARIYERLİLER DENİZDEN RAHATLIKLA İSTİFADE EDEBİLİYOR !

Sarıyer’de deniz ile kara arasına merdiven eklenmesiyle halk doya doya yüzerken, denize düşen kişiler de  birçok kez kurtarılmış. Beykoz’da Çubuklu ve Burunbahçe’de ki sahil yolları hem tehlike saçması hem de mevcut denizden faydalanılamamasıyla ilgili defalarca haber yapılmasına rağmen hiçbir adım atılmadı. 7 yaşında kı kız çocuğu suya düştü ve çıkma alanı olmadığı için kurtarılamadı manşetlerini görmek istemiyorsak muhakkak önlem almalıyız. Konunun gerek sosyal medya da gerekse Haber Sitemiz de birçok kez gündeme getirilmesine rağmen İlçemizde ki iktidar temsilcileri ve muhalefet temsilcileri konuyu bir türlü gündemine alamadı. 

Burunbahçe Sahil Yolu 
(Bu fotoğraf 29 Nisan’da çekilmiştir.)