24 Ocak 2018 13:05

SANAT CAMİASININ KONUŞTUĞU İSİM: ‘’FATİH AYDIN’’

27 senelik birikimlerinin yansıması olarak geçtiğimiz senelerde “Şiirden Şarkılar” albümü ile müzik marketlerde yerini alan Fatih Aydın, yaptığı müthiş çıkışla sanat camiasında adından sıkça söz ettiriyor.

SANAT CAMİASININ KONUŞTUĞU İSİM: ‘’FATİH AYDIN’’

27 senelik birikimlerinin yansıması olarak geçtiğimiz senelerde  “Şiirden Şarkılar” albümü ile müzik marketlerde yerini alan Fatih Aydın, yaptığı müthiş çıkışla sanat camiasında adından sıkça söz ettiriyor.

Türkiye’nin ilk turistik yat filosunun sahibi olan ve Türkiye’nin ilk yüzen otelini hayata geçirmeyi planlayan Turizmci İşadamı Fatih Aydın, sanat camiasında da konuşulan isiler arasında yerini alıyor. Şiir ve müzik tutkunu olan Fatih Aydın, 2 şiir kitabı ve 2 albümü ile artık profesyonel bir sanatçı. Son albümü 70’li yılların tadında ‘’45’lik Şarkılar” 17 şarkıdan oluşuyor. Sanatçı bu albümle “Ustalara saygı duruşunda bulunmak istedim” derken, kendine has üslubu ile yine dikkatleri üzerine topluyor.

Albümlerinin ve kitaplarının tüm gelirlerini Umut Çocukları Derneği’ne bağışlayan Aydın, 2014 yılında derneğin Bakırköy’deki kampüsünü kendi çabalarıyla adeta yeniden inşa etmişti. Albümlerinde yer alan parçalarından; Kahraman, Masallar Unutma beni, Bu gece gitmesen, Masa, Hoşgeldin, Unuttum, Unutulmuş şarkılar gibi, Avare, Anne, Köz İsimli parçalarına çektiği kliplerin izlenimi milyonlara ulaşmış durumda. Aynı zamanda Beykoz aşığı olan Fatih Aydın, ‘’Anne’’ parçasının klibini ise Beykoz’da bulunan Eski Kundura Fabrikasındaki film platosunda çekmiştir.

2018 yılının ilk aylarında çıkarmaya planladığı albümü ile ilgili gelen duyumlar, dinleyicilerini şimdiden heyecanlandırmaya başlamış durumda…

Fatih Aydın Kimdir?

Fatih AYDIN 3 Şubat 1971 tarihinde İstanbul’un Kadıköy semtinde doğdu.

1985 yılında ilk şiir denemelerine başladı, ilk şiir kitabı Serseriler Karnavalı 2013 yılında yayınlandı,  Kara Sevda Senfonisi adlı ikinci şiir kitabı 2014 yılında yayınlanmıştır. 2015’te Seyhan Müzik etiketiyle Şiirden Şarkılar albümünü dinleyicilerin beğenisine sundu. 2016’da Koray Şahinbaş’ın Girizgah albümünün tüm şarkı sözlerini yazdı. Sanatçı 2017 yılında 45’lik Şarkılar albümü ile müzik çalışmalarına devam etmektedir.

Aynı zamanda iş adamı ve turizmci olan Fatih Aydın bu güne kadar Dünya’nın 70 ülkesine yaptığı yüzlerce kez seyahatte, sürekli kendini yenileyerek başarıları bir profil çizdi.