1 Şubat 2017 09:52

ŞAMPİYONLUK ALTINTEPSİ İLE SUNULDU

Süper Amatör Lig de mücadele eden Sarı-Siyahlı Temsilcimiz Beykoz 1908, Klasmana kalabilmek için Bayrampaşa’da Altıntepsi’yi yeşil sahalara gömdü. Şampiyonluk 1.likle geldi.

Süper Amatör Ligi son haftasında Bayrampaşa Altıntepsi ile mücadele edecek olan Beykoz, 1.000 kişiye yakın taraftarıyla akın etti. Çekişmeli geçen maçı 1-0 kazanan ekibimiz, Feriköy’ün Avcılar ile berabere kalmasıyla grubu lider bitirdi. Beykoz MeydandaŞampiyonluğu kutlayan Boğazın Yargıçları 14 Şubat Sevgililer Günü’nde dekutlama yapacak. 7 Şubat’ta Klasman Grupları müsabakaları oynanmaya başlanacak.

ŞAMPİYONLUĞU UNUTAN BEYKOZLULAR STADI KARIŞTIRDI

Şampiyonluk parolasıyla Bayrampaşa’ya gidecek olan Beykozlular, Onçeşmelerde toplandılar. Yaklaşık 1.000 kişiye yakın taraftar onlarca otobüs ve münferit arabalarla yola çıktılar. Coşku arttıkça ”ya geçen sene ki gibi son anda kaybedersek” düşüncesi de hiç akıllardan çıkmadı. Bayrampaşa sınırlarına girildiğinde, stadı gören Beykozlular servislerden indiler. ”Her zaman Her yerde En Büyük Beykoz” sloganları Bayrampaşa sokaklarını inletirken, nam-ı değer Beykoz geldi cümlelerine şahit olduk Bayrampaşalıların. Biraz zaman geçince stadın yanlış stat olduğu anlaşıldı ve tekrar otobüslere binildi.

TÜRK POLİSİ: BÖYLE BİR ŞEY GÖRMEDİM

Doğru stada gelindiğine emin olunduğunda taraftarlar arama noktasından geçerek stadyuma girebildi. Arama noktasında ki Polis memurunun, ‘Ben böyle taraftar ilk defa görüyorum’ cümlelerini şahit olundu. Deplasman kısmı tamamiyle dolarken, dışarıda kalan Beykozlular diğer tribünlere karıştı.

AVCILARDAN GOL HABERİ

Beykoz 1908’in gruptan çıkamaması için Avcılar’ın Feriköy’ü yenmesi, Beykoz’un da Altıntepsi’ye yenilmesi gerekiyordu. Geçmiş yıllarda ki tecrübe ile Beykozlular kötü sonucu düşünmek istemiyordu. Maç başlarken Altıntepsi’nin sık sık atak yaptığı görüldü. O sırada Avcılar’ın 1-0 öne geçtiğinin haberi gelirken, her Altıntepsi atağında ıslıkların şiddeti artarken, Avcılar’dan 2. gol haberi geldi. Tedirginlik arttıkça tezehüratın da şiddeti artarken, sağ kanattan gelen Beykoz 1908 kafa vuruşuyla topu ağlarla buluşturdu. Meşaleler yanarken, şampiyonluk naraları atılmaya başlandı. 

ŞAMPİYONLUK YARINLARA KALDI. GÖRDÜN MÜ AVCILAR ..

Feriköy 2-0’lık sonucu 2-2’ye getirirken, Beykoz’un da 1-0 galip olduğu düşünüldüğünde Avcılar’ın gruptan çıkamayacağının olasılığı arttı. Beykoz’a deplasmana gelmeyip, Avcılar’a deplasmana giden Boğazın Yargıçlarını misafirce karşılayan Avcılar için Beykozlular; ”Şampiyonluk yarınlara kaldı. Gördün mü Avcılar” sloganlarını attılar.

KLASMAN GRUPLARI BELLİ OLDU

Grubu 1. bitiren temsilcimiz Beykoz’un Klasman grupları belli oldu. Toplam 10 takımın yer aldığı grupta Beykoz 9 maç yapacak. Maçlar tarafsız sahada yapılacak. 1. Bölgesel Amatöre çıkacak. 2. ise Play Off oynayacak.