25 Aralık 2021 14:11

Sağlık Bakanı’ndan MHP’li Yönter’e Beykoz açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Beykoz ile ilgili açıklamalar yaptı.

Sağlık Bakanı’ndan MHP’li Yönter’e Beykoz açıklaması

MHP heyeti Beykoz’a adeta çıkarma yaptı. Sabancı Öğretmenevinde gerçekleştirilen kahvaltıda, kalabalık salona sığmadı.

Yüzlerce kişinin katıldığı kahvaltıya; MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür, MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bülent Karataş, MYK Üyeleri, İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, MHP Beykoz Belediyesi Meclis Üyeleri Sema Şahan Meydan ve Kadir Çakıroğlu, İlçe yöneticileri, Beykozlu Muhtarlar ve birlik başkanı Sedat Altun, BİSK Başkanı Asım Özdemir, STK Başkanları ve geniş bir kalabalığın yanı sıra ulusal basın mensupları katıldı.

MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman kısa bir selamlama konuşması yaparken, sırayla Milletvekili Mehmet Bülent Karataş ve Birol Gür konuşma gerçekleştirdi. Ardından mikrofonu eline alan Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, yapmış olduğu konuşmayla uzun süre ayakta alkışlandı.

Program sonrasında Beykoz’da bulunan KAS-DER Genel Merkezi’ne ziyaret gerçekleştiren MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter’e, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman ve yönetimi eşlik etti. KAS-DER Genel Başkanı Remzi Şen ve yüzü aşkın Kastamonulu gelen ziyaretçileri kapıda karşıladı.

MHP’li Yönter söz verdi Bakan Koca harekete geçti!

Kavacık Muhtarı Yasemin Şahin’in elindeki dosyayı gören MHP’li Yönter, Muhtarım dosya ile hazırlıklı gelmiş diyerek espri yaptı. Bunun ardından dosyayı teslim eden Muhtar Yasemin Şahin Kavacık’ın sağlık ocağı problemini aktardı. Beykoz Aktüel Haber’in yakından takip ettiği görüşmede, Yönter konunun çözümü için söz vererek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı aradı. Hoparlörde konuşan Bakan Fahrettin Koca, “Beykoz’u biliyorum. Sağlık sorunlarının olduğunun da farkındayım hatta hastane dâhil olmak üzere bir yenileme çalışma projemiz var. Kavacık Mahallemiz için de en kısa sürede bir sağlık ocağı yapacağız. Ben bugünden itibaren talimatı vermiş olurum. Ayrıca hastanemizde de yenileme çalışmasını başlatacağız. Bazen eksiklikler olabiliyor, bunların hepsini birlikte çözeceğiz” ifadelerini kullandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca telefonu kapattıktan sonra MHP’li İzzet Ulvi Yönter’in örnek davranışı ve Bakan Koca’nın ilgisi alkış aldı.

Kastamonuluların Genel Başkanı Remzi Şen, Şeyh Şabanı Veli’nin sözleriyle cümlelerine başlarken, oldukça birleştiricilik içeren konuşma yaptı. Yönter ise Kastamonu’nun kendileri için önemli olduğu ve kahraman bir toplum olduğunu ifade etti. MHP’li Yönter geçtiğimiz ay OGUNHaber Muhabiri ve Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Mücahit AK’a Kastamonu ile ilgili açıklamalar yapmış ve Kastamonu bu ülkenin kalesidir ifadelerini kullanmıştı.