8 Ağustos 2017 12:31

SAĞANAK UYARISI GELDİ. TEYAKKUZDA OLUN!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş yağması muhtemel sağanak yağışlar için vatandaşları ”teyakkuzda olun” diyerek uyardı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş yağması muhtemel sağanak yağışlar için vatandaşları ”teyakkuzda olun” diyerek uyardı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Meteorolojinin verdiği bilgilere göre,çok aşırı sıcakların ortaya çıkarttığı basınç değişiklikleri nedeniyle önümüzdeki hafta veya gelecekteki bir zaman dilimi içerisinde yine aşırı yağışlar gelebilir. Belediye olarak dere ıslah çalışmalarına yoğun şekilde devam etmekteyiz. Afet boyutundaki sağanakların önüne geçmek çok kolay değil. Bu bakımdan bize düşen görevleri yapıyoruz ama vatandaşlarımızı da teyakkuz halinde olmaları konusunda uyarıyoruz” dedi

“Vatandaşlarımız teyakkuzda olsunlar”Topbaş, İstanbul’da iki kez büyük sağanak görüldüğünü hatırlatarak, şöyle devam etti:Şu anda uzmanlar, ‘Bu saatlerde dışarıda olmayın’ diye uyarıyorlar. Biz işimizin başındayız. Kente ve insanlığa hizmet vermek adına zamanla yarıştığımız için tabii ki çalışıyoruz. Ancak bu uyarıları vatandaşlarımızın dikkate almasını istiyoruz. Vatandaşlarımız dikkat etsinler. Başka uyarılar da gelmekte. Çok aşırı sıcakların ortaya çıkardığı basınç değişiklikleri, Meteorolojinin verdiği bilgilere göre, önümüzdeki hafta veya gelecekteki zaman dilimi içerisinde yine aşırı yağışlar gelebilir. Belediye olarak dere ıslah çalışmalarına yoğun şekilde devam etmekteyiz. Daha önce problemlerin yaşandığı Cendere Deresi’nde, ıslah ettiğimizden beri artık taşkınlar ve buna bağlı sorunlar yaşanmıyor” ifadelerini kullandı.