2 Mart 2019 17:37

Saadet Partisi Yenimahalle’de Çift Forvet!

31 Mart Yerel seçimleri öncesi Meclis Üyesi listesinin açıklayan Saadet Partisi, Yenimahalle’de sevilen iki ismi listeye koydu.

31 Mart Yerel seçimleri öncesi Meclis Üyesi listesinin açıklayan Saadet Partisi, Yenimahalle’de sevilen iki ismi listeye koydu.

Mahallede ki demografik yapıya dikkat eden Saadet Partisi, Ardahanlı Ferhat Taşdemir ve Kastamonulu Sinan Karaman’ı listesine ekledi. 2 isimin de mahallede tanınıp sevilmesi artı olarak değerlendirilirken, adaylardan Sinan Karaman ise Eski Muhtar Cemal Karaman’ın oğlu. Aday Sinan Karaman’a Kastamonulu Dernekler ve toplumdan ilgi oldukça fazla olurken, Ferhat Taşdemir’e ise mahallede ki Ardahanlılar ve Karslılar’ın yanı sıra toplumun geniş kesiminden tam destek verildiği gözlemlenildi.

Temiz Esnaf, Temiz Siyaset!

Hiçbir şaibeli işe bulaşmayan iki ayrı esnaf olan adayların mahallelerinde de oldukça sevildiği gözlemleniyor. Ailesinin mobilya satışı gerçekleştirilen işletmesini işleten Sinan Karaman’ın esnaflığı ve dürüstlüğü takdir edilirken, Muhasabeci Ferhat Taşdemir ise neredeyse mahallenin tüm esnaflarının muhasebesini tutarak kendisine olan güveni karşılıksız bırakmıyor.

Aynı zamanda Saadet Partisi Adayı Muharrem Kaşıtoğlu’nun da Yenimahalleli olması büyük avantaj olarak dikkat çekerken, AK Parti’nin tanınmayan bir aday çıkarması ve demografik yapıyı alt-üst etmesi ise büyük risk oluşturuyor. Saadet Partisi’nin bunu avantaja çevirip çeviremeyeceği ise merak ediliyor.