17 Aralık 2017 20:34

Saadet Partisi İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz Güven Tazeledi

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlık Kongresi, kurucu Genel Başkanlarının isminin verildiği Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde yapıldı. Mevcut İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, tek aday olarak girdiği seçimde güven tazeledi.

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlık Kongresi, kurucu Genel Başkanlarının isminin verildiği Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde yapıldı. Mevcut İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, tek aday olarak girdiği seçimde güven tazeledi.

Saadet Partisi 7. Olağan Kongresine Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Sevim, İl Yöneticileri Selman Yücel, Abdulkadir Çelebi, Hakan Erdağ, Ataşehir İlçe Başkanı Adem Boz, AGD İl Başkan Yardımcısı İbrahim Kalaycı, İl Gençlik Kolları Başkanı Yasin Kalaycı ve Yeni Dünya İş Adamları Derneği Genel Başkanı (2014 Beykoz Belediye Başkan Adayı) Selman Esmerer, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, CHP Meclis Üyesi Yılmaz Işık, İHH Beykoz Başkanı Uğur Yoleri, Beykoz Giresunlular Derneği Başkanı Ali Bilir, İncirköy Mahalle Muhtarı Şevik Yavuzyılmaz, Soğuksu Mahalle Muhtarı Muammer Aydınoğlu, Çubuklu Spor Kulüp Başkanı Coşkun Tosun, Beykoz Samsunlular Derneği Başkanı Ömer Altun ve Milli Görüşe adanmış Saadet Partililer katıldı.

Divan Başkanlığını Selman Esmerel’in yaptığı kongrede, Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkanı Sinan Karaman, 3 yıllık faaliyetlerin sunumunu yaparak, yapılan etkinlikleri tek tek anlattı. Ardından sahneye çıkan İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, kongrede yaptığı konuşmada, Milli Görüşün tarihine değinerek; ‘’Milli görüş tarihinde, şahsiyetli dış politika vardır, Siyonist işgalci İsrail ile gizli görüşmeler yapan dışişleri bakanının gensoru ile düşürüldüğünü görürsünüz, incirlik üssü ile birlikte 21 ABD üssünün kapatılarak Türk bayrağı çekildiğini görürsünüz, çekiç gücün kovulduğunu görürüz, işgal altındaki Filistin topraklarında Ayşelerin Ahmetlerin gece rahat uyuduğunu görürüz” ifadelerini kullandı.
Saadet Partisi’nin iktidara geleceğini söyleyen Kaçmaz, yerel seçimlerle ilgili; ‘’Belediyemizin çalışmalarını yakinen takip ediyoruz, belediyemizin stratejik planlarına ulaşmak için uyguladığı performans programları ile gerçekleşen faaliyet raporlarının teknik ve mali analizlerini yapıyoruz, önümüzdeki günlerde hazırlanan programlarda ve raporlarda tespit ettiğimiz hizmet politikası eksik ve yanlışlarını, teknik ve mali verilerdeki değerlendirmelerimizi bütün Beykozlu hemşerilerimizle paylaşacağız’’ ifadelerini kullandı.

Ardından konuşan Saadet Partisi İstanbul İl başkanı Dr. Abdullah Sevim, hükümetin yanlış yolda olduğunu ifade eden konuşmasında, hükümeti eleştiri yağmuruna tuttu. .

‘’Cumhurbaşkanı’nın Kudüs Açıklaması Yanlıştır!’’

 “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İslam ülkelerini toplayıp zaten Birleşmiş Milletlerin 1980 yılında ilan ettiği bir kararı yeniden söyleyerek Kudüs’ün sadece % 16 sına denk gelen Doğu Kudüs’ün Filistin’in başkenti ilan ediyoruz açıklaması yanlıştır. Bunu dediğiniz zaman Kudüs’ün % 86’sından vaz geçiyorsunuz demektir. Bizim ve Hamas için Kudüs’ün doğusu batısı yoktur. Kudüs tektir ve parçalanamaz’’ ifadelerini kullandı.

Terörü doğuran sebeplere dikkat çekilmesi gerektiğini belirten Sevim, terörle ilgili; ‘Şuan Ak Parti Mardin Milletvekili olan Orhan Miroğlu’nun Diyarbakır Cezaevinde bizzat kendisinin yaşamış olduğu zulümleri anlatırken yaşadığı ruh halini anlamadan terör ile mücadele ediyorum derseniz hata etmiş olursunuz. İlk olarak terörü doğuran faktörleri ortadan kaldırmak lazım ki yapılan mücadele işe yarasın.   Bakınız Abdullah Öcalan bu ülkede ilkokul, ortaokul, lise okumuş Ankara Üniversitesi siyasal bilgiler fakültesini 3.sınıfta bırakıp terör örgütü kuruyorsa demek ki eğitim sistemimiz de eksiklikler var. Bunun üzerinde durmak yerine öldürdüğünüz terörist sayısı ile övünmeniz size bir şey kazandırmaz. Çünkü o öldürülen kişinin annesi, babası, dayısı, amcası, abisi, kardeşi var. Siz bir kişiyi öldürdük deyip seviniyorken o öldürdüğünüz kişinin yüzlerce yakınını devlete düşman ederek bu sorunu çözemezsiniz’’ ifadelerini kullandı. Dr. Sevim elbette devlete silah çekene karşı mücadele edilmesi gerektiğini savunurken, bunun şeklinin sağlıklı, adil ve doğru olması gerektiği savundu.

‘’CHP, HDP, İyi Parti Bu Ülkenin Gerçeği Değil mi?

Türkiye düşmanları zaten bu kavganın artarak devam etmesini isterler tespitini yapan Dr. Sevim, ’’Bir kaç gün önce bir seminer yapıldı. Bizim Genel Başkanımız, CHP Genel Başkanı ve İyi parti yöneticileri bu seminere katıldı. İktidar yanlısı birçok gazete hemen ittifak söylemlerine sarıldılar. Daha seçimlere 15 ay var şimdiden bu söylemler bizim için erken.   Muhalefet partileri olarak bizim iktidarı eleştirmemiz kadar normal ne olabilir?  CHP, HDP, İyi Parti bu ülkenin gerçeği değil mi? Onlara gidin burada yaşamayın mı diyeceğiz. Ülkeyi kutuplaştırmamak lazım. Aksine bir ve beraber hale getirmek için çalışmak lazım” dedi.

Konuşmaların ardından faaliyet ve hesap raporlarının okunup ibra edilmesinin ardından başkan ve Yönetim Kurulu’nun seçimine geçildi.

Yapılan oylama sonucu uzun süredir Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı olarak görev yapan Şeref Kaçmaz, Başkanlığa yeniden seçildi.