11 Aralık 2016 14:43

SAADET PARTİSİ BEYKOZ’DA KOLLARI SIVADI

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı ”Muhtarlar ve Sivil Toplum Kuruluşları buluşması” adlı kahvaltı programı tertip etti.

Beykoz Korusu Hasır Restaurant’ta gerçekleşen kahvaltılı programa yoğun katılım oldu. Saadet Partisi İl Başkanı Birol Aydın, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi ve Milletvekili Adayı Adnan Tüzün, Saadet Partisi İl Yöneticileri, Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşları, Yerel Basın Mensupları, Saadet Partililer ve Beykozlu vatandaşlar katıldı. Programın sonunda Beykoz Aktüel Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mücahit AK’ın sorusu üzerine Saadet Partisi İl Başkanı Birol Aydın, ilk yerel seçimde olası ittifakla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.
Kahvaltının yapılmasının ardından bir konuşma gerçekleştiren Saadet partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz: “Düzenlemiş olduğumuz Muhtarlar ve Sivil Toplum Kuruluşları buluşması adlı programımıza hoşgeldiniz. Beykoz için mücadele ediyoruz. İmar ve mülkiyete dair problemler var. Bizlerde projelerimizi hazırladık. Sayın Belediye Başkanımıza sunacağız. Sayın Belediye Başkanımızın bütçesiyle bize yarı fiyatına satıldı ancak Belediyemiz bu parsellere, arsalara kendisinde kayıtlı asgari rayiç değer üzerinden ödeyerek bize de Milli Emlağın belirlediği değerlerin yarısından sattı. Yani 30-40 liraya Milli Emlaktan aldığı parselleri 2-B sahiplerine yaklaşık 180-200-250 TL’ye sattı. Biz Saadet Partisi olsaydık ne yapardık? 2012-2014 yılında bizi takip edenler bilir. Belediye evrak işleri üzerinden vatandaşa satardık. Hükümette, Büyükeşirde, Belediyede aynı partide. Bir çok şey daha iyi olabilirdi” diye seslendi.
Yerel gündemden çok genel siyasete değinen Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın yaptığı açıklamada salonu etkilerken muhtarları da onure etti.
”Sorumluluğumuzu bilmeliyiz. Sokağımıza, ülkemize sahip çıkmalıyız. Biz Muhtarlar olarak şu ya da bu siyasinin iki dudağı arasında aday olup seçilmiş insanlar değiliz. yani Muhtarlar emekleriyle, gayretleriyle, kendi yöntemleriyle seçilebilmiş insanlardır. Gerçek seçilmişlik mahallelerde var. Genel seçilmeler, atanmayla ya da genel konjoktorle olur. Bunun ne kadar anlamlı olduğunu Cumhurbaşkanımızın muhtarlarla görüşmesi de ortaya koyuyor” dedi.
Konuşmaların ardından sivil toplum kuruluşlarının soruları cevaplandı. 2-B, mülkiyet, Beykoz’da Spor Kulüplerinin sorunları, bonzai kullanımı, Halep’e yapılması planlanan yardımlar ve köy ürünleri tüketilmesine dair konular konuşuldu.
Konuşmacıların Rahmetli Saadet partisi genel başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a teveccühlerini illettikleri konuşmaların ardından yerel basın mensuplarının soruları cevaplandı.
Beykoz Aktüel Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mücahit AK: Sayın İl Başkanım Beykoz’a hoşgeldiniz. Bilindiği üzere partiniz 7 Haziran seçimlerine Büyük Birlik Partisi ile ittifak yaparak girmişti. Beykoz olarak bu durumu incelediğimiz zaman, 29 Mart seçimlerinde BBP 10.500 küsur oy almış, Saadet Partisi ise 4 bine yakın oy almıştır. Bu tabloyu da incelediğimiz de önümüzde ki ilk yerel seçimlerinde güçlü bir blok olarak ittifak olur mu? Böyle bir ittifak olması için niyetlenseniz Saaadet Partisi Genel Merkezi buna nasıl tepki verir?
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol AYDIN: Zaman çok. Siyasi partiler netice almak için sahaya çıkarlar. O günün şartlarına göre netice alabilecekleri formuller neyse onu devreye alırlar. Bunun içerisinde seçim işbirliği, seçim ittifakları da devreye alınır. Neticeye vasıl olacak bir durum oluşacaksa bundan hiçbir siyasi parti kaçınmaz.
Soru cevpların ardından program son buldu.