15 Ocak 2018 11:51

Rizeliler Beykoz’da Şaha Kalktı!

Beykoz Rizeliler Derneği, düzenlediği birlik-beraberlik gecesinde bir çok kesimden bini aşkın kişiyi akşam yemeğinde buluşturdu.

Beykoz Rizeliler Derneği, düzenlediği birlik-beraberlik gecesinde bir çok kesimden bini aşkın kişiyi akşam yemeğinde buluşturdu.

Başarılı çalışmaları ile adından sıkça söz ettiren Mikail Akyıldız’ın başkanlığındaki Beykoz Rizeliler Derneği, Kavacık’ta ki Beyaz Saray Balo ve Davet Salonu’nda birlik ve beraberlik gecesi düzenledi.

Bini aşkın davetlinin katıldığı geceye; AK Parti 1. Bölge Milletvekilleri Metin Külünk ve Hasan Turan, Eski AK Parti Milletvekili Nusret Bayraktar, Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) Genel Başkanı Recep Albayrak, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Meclis Üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve Rizeliler katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Beykoz Rizeliler Dernek Başkanı Mikail Akyıldız, “Sivil toplum kuruluşları, misyonları gereği içinde bulunduğumuz topluma ve sosyal sorumluluk projelerine duyarlı olmalıdır. Geçen bir yıllık süre boyunca içinde bulunduğumuz topluma ve sorunlarına elimizden geldiğince duyarlı olmaya çalıştık. Gün geldi engelli kardeşlerimizin önündeki engellere engel olmaya çalıştık. Ramazan ayı boyunca kardeşlerimizle birlikte iftar açtık ve spor etkinliklerine katıldık. Yola çıktığımız kardeşlerimizle biz hala buradayız ve Beykoz’a hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Rize Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Recep Albayrak, Eski Vekil Nusret Bayraktar ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan‘ın selamlama konuşmalarının ardından gecenin son konuşmacısı AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk oldu. Metin Külünk, “Gönül ister ki burada bu akşam, Rizelilik kültürü üzerine bir araya gelişimizi dünyada neler oluyor sorusunun cevabını vermek için düzenlenmiş bir toplantıyla taçlandırılsın. Beraberinde bu dernek burada attığı adımlarla Beykoz’da kaymakamlık kapısına gidecek bir tane Rizeli bırakmasın. Çünkü bu çalışmaların asli vazifesi devletin ve milletin üzerinden yük almaktır. Eğer Beykoz Rizeliler Derneği olarak, ilçedeki Rizelilerin derdiyle dertleniyorsa bu çalışma maksadına ulaşmıştır” ifadelerini kullandı.

Protokol konuşmalarının ardından tulum ve canlı müziklerle eğlenceye geçildi.