6 Ocak 2017 00:16

RİVALILAR ESKİ KÖPRÜSÜNÜ ÖZLEDİ

Riva Deresi üzerinde İBB tarafından modern ve dayanıklı yeni bir köprü yapılıyor. Eskiyen köprüye alternatif, 124 metre uzunluğunda ve 2 şeritli inşa edilen köprü ulaşım kolaylığı ve güvenliği sağlayacak. Peki halk ne düşünüyor?

İstanbulluların yaz aylarındaki gözdesi Riva’da kullanım ömrü dolan köprüye alternatif olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından modern bir köprü inşa ediliyor. Rivalılar yeni yapılacak köprüden dolayı memnuniyetlerini belirtirken, eski köprünün yıkılmasına üzüldüklerini belirttiler. Beykoz Aktüel’e konuşan Riva’nın müdavimleri ”eski köprümüz nostaljik olarak kalıp yaya yolu olarak kalabilirdi. Çocukluğumuzun köprüsüydü. İnsan eskileri düşünüp üzülüyor fakat yeni köprümüzde Riva’ya hizmet edecek inşallah’‘ dediler.

Riva Deresi üzerine modern köprü inşa ediliyor

2 ŞERİTLİ YENİ GÜZERGAHA ALINDI

Türkiye Futbol Federasyonu Hasan Doğan Tesisleri ve Riva Spor Kulübü Tesisleri’nin hemen yanında inşa edilen köprü çalışması kapsamında kavşak, yol, meydan ve çevre düzenlemesi de gerçekleştirilecek.Başlangıçta 4 şeritli olarak tasarlanan köprü projesi, Beykoz Belediyesi ve Riva halkının girişimleri sonucu Riva Spor Kulübü’ne ait mevcut sahayı korumak amacıyla 2 şeritli olarak yeni güzergâhına alındı.

Etiketler: