17 Mayıs 2022 23:07

Riva’da arama kurtarma tatbikatı yapıldı

Riva Arama Kurtarma ve Doğa Sporları Derneği Ekibi (RAK-DER), yaz sezonun açılmasıyla olası afetlere ve boğulmalara karşı eğitim çalışmalarına başladı.

Riva’da arama kurtarma tatbikatı yapıldı

Eğitimlerine başlayan Riva Arama Kurtarma ve Doğa Sporları Derneği (RAK-DER) ekibi Davut Sarıkurt başkanlığında denizden boğulma vakası kurtarma tatbikatı yaptı. Deniz açılan vatandaşların boğulma tehlikesi yaşaması sonrası yardım çağrısı yapması üzerine sürat tekneleriyle denize açılan RAK-DER üyeleri, boğulma tehlikesi yaşayan vatandaşları kurtardı.

Kurtarma tatbikatı sırasında sürat teknelerinden denize atlayan RAK-DER ekibi, SAT komandolarını aratmadı. Kısa sürede boğulma tehlikesi yaşayan vatandaşlara ulaşan ekipler, profesyonelce bir kurtarma çalışması yaparken, ortaya heyecanlı görüntüler çıktı.

rakder-2.jpg

Riva’da yapılan ilk gün eğitimlerine 12 kişi katılırken Riva Arama Kurtarma ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Davut Sarıkurt, sezonun aktif hale geleceği güne kadar bütün eğitimleri tamamlayacaklarını, bölgede olabilecek boğulma ve diğer afetlere anında müdahalede bulunabilmek için en üst seviyede çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Sarıkurt, önümüzdeki günlerde eski SAS komandolarında da eğitim alacaklarını sözlerine ekledi.

Etiketler: