• Mücahit Ak – Yiyin beyler yiyin!

 • 5 Nisan 2019 16:59

  RIDVAN OYAR SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

  Akciğer kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Abana Belediye Başkanı Rıdvan Oyar’ın cenazesi Memleketi Kastamonu’da toprağa verildi.

  2009 yılı yerel seçimlerde AK Parti’den Abana belediye başkanı seçilen 49 yaşındaki Rıdvan Oyar’a geçtiğimiz aralık ayında akciğer kanseri teşhisi konmuştu. Tedavisi İstanbul’daki özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde süren Oyar, Rahmet ayı olan Mübarek Ramazan ayında Hakkın Rahmetine kavuştu.

  İstanbul’un Şişli ilçesindeki Zincirlikuyu Mezarlığı morgundan alınan Oyar’ın cenazesi, karayoluyla görev yaptığı Abana İlçesi’ne getirilerek Sahil Yeni Camisi’nin morguna konulan ve buradan yakınları ve belediye çalışanları tarafından alınan Oyar’ın cenazesi, ilk olarak belediye binası önüne getirildi.

  Gerek çalışkanlığı, gerekse beyefendi kimliği ile vatandaş ve devlet erkanı bir çok insanın gönlüne taht kuran Abanı Belediye Başkanı Rıdvan Oyar son yolculuğunda da sevenleri tarafından yalnız bırakılmadı.

  BEYKOZ VEFASINI BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ…

  Beykoz’dan da vefasını göstermek ve son yolculuğa uğurlamak üzere cenazeye yoğun katılım oldu. Beykoz Belediyesi Başkanı Yücel Çelikbilek başta olmak üzere, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Meclis Üyeleri Engin Yıldız ve Yılmaz Özdemir, Ak Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Resul Rençber, Rüzgarlıbahçe Muhtarı Sedat Altun ile birlikte çok sayıda Beykozlu Kastamonulu vatandaş cenazedeydi.

  Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek’in İstanbul’dan kalkıp Kastamonu’ya gelerek cenazeye iştirak etmesi üzerine bazı vatandaşların “ahde vefa ölmemiş, helal olsun başkan hem hayatta iken hem son yolculukta kardeşine vefanı eksik etmedin…” sözleri duyuldu.

  Yücel Çelikbilek, “Genç yaşta kaybettiğimiz kıymetli kardeşim: Abana Belediye Başkanı Rıdvan Oyar, Mekanın Cennet olsun. Sevgili Başkanım” sözleri ile duygularını dile getirirken yakınlarına ve Kastamonululara başsağlığı diledi.

  Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ise; Kastamonu’nun çok kıymetli bir evladını, değerini kaybettiğini belirterek Rıdvan Oyar’ın bir çok insanın hayatında olumlu etkiler bıraktığını ve mübarek Ramazan ayında Rahman’a kavuştuğunu dile getirerek yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı ve sabır dileklerini dile getirdi.

  Ayrıca sosyal medyada Beykoz’da yaşayan bir çok Kastamonulu vatandaşın da başsağlığı mesajları yayınladığı görüldü. Beykoz Aktüel yayın grubu olarak da; Merhum Başkan Rıdvan Oyar’a Allah’tan rahmet dilerken, yakınları başta olmak üzere Abana halkına ve Kastamonululara başsağlığı dileriz.

  KASTAMONU VALİSİ DE İYİYLİĞE ŞAHİTTİ…

  Kastamonu Vali Vekili Yaşar Karadeniz, törende yaptığı konuşmada, görev yaptığı süre boyunca Rıdvan Oyar hakkında hiçbir olumsuz söylem duymadığını vurguladı.

  Cenaze için toplanan kalabalığın Oyar’ın ne kadar sevildiğinin bir işareti olduğunu ifade eden Vali Vekili Karadeniz, şunları kaydetti:

  “Gönül rahatlığıyla şahitlik edebilirim ki Kastamonu’da Rıdvan Başkan hakkında kiminle sohbet ettiysem, hep onun iyiliklerini söylediler. İlçesine yaptığı güzel hizmetleri anlattılar. Abana’ya her gelişimde ilçe halkının ne kadar onu sevdiğini herkesin gözünde gördüm. Keşke, onunla çalışma fırsatı bulabilseydim, onu tanıyabilseydim. Mekanı cennet olsun.”

  AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik ise, Oyar’ın neşesiyle ve güler yüzüyle, yaptığı hizmetlerle herkesin gönlünde yer edinmiş bir isim olduğunu belirtti.

  AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir de, 20 yıllık dostluğu bulunan Başkan Oyar’ı zamansız kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getirdi.

  Konuşmaların ardından İl Müftüsü Osman Aydın tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Oyar’ın cenazesi 700. Yıl Şehitler ve Gaziler Anıtı’nda defnedildi.

  Haber: Mücahit Ak