12 Temmuz 2021 23:31

RİDEF Yönetimine Beykoz’dan bir isim girdi

Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) yeni yönetiminde Beykoz’un tanınmış isimlerinden Mustafa Gürkan görev aldı.

RİDEF Yönetimine Beykoz’dan bir isim girdi

Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezinde yapılan 8. Olağan genel kurulunda 2 dönem kuralı sebebiyle genel başkanlık ayrılan Recep ALBAYRAK genel başkanlığı Hasan BAŞÇA ve yönetimine devretti.

Divan seçimi ile başlayan genel kurula RİDEF Onursal Başkanı Celal ERDOĞAN başkanlığında Esma ZORER, Yusuf KARA ve Ahmet İSTİPOĞLU oybirliği ile divana seçildiler.

Genel kurula Ak Parti Genel Başkan Vekili Hayati YAZICI, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet YILDIRIM, MHP İstanbul İl Başkanı Birol GÜR, BBP İstanbul İl Başkanı Av. Mutlu FURTUNA, Gelecek Partisi İl Başkan Yrd. Uğur Avni BAŞARIR, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Erdem DEMİR, MHP Üsküdar İlçe Başkanı Güngör KARALİ, Gelecek Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Şinasi KUYTAK, Vakıflar Genel Müdür Yrd Erol ÖKTEN, İşadamı ve Rize Vakfı Başkan Vekili Mahmut EKŞİ, Rize Dernekleri Federasyonu eski Genel Başkanı Fatih İslam KARAOĞLU, Tümbifed Genel Başkan Yrd ve RİBİAD Genel Başkanı Erol AYKUT, RİDEF Dernek Başkanları, RİDEF Delegeleri ve çok sayıda davetli protokol katılarak genel kurula hitap ettiler.

Rize Dernekler Federasyonu’nun (RİDEF) 8. Olağan genel kurulunda Oybirliği ile Genel Başkan seçilen Hasan BAŞÇA, genel kurul delegelerine teşekkür ederek RİDEF’i bulunduğu noktadan daha üst seviyeye bütün RİDEF ailesi olarak elbirliğiyle taşıma hedefinde olacaklarını söyledi.

Mustafa Gürkan’da görev aldı

Beykoz’da uzun yıllar AK Parti İlçe Başkanlığı görevini yapan, Türk Kızılayı Beykoz Şubesi olarak kısa zamanda büyük ivme katan Mustafa Gürkan, RIDEF’in yeni yönetiminde yer aldı. Gürkan ile birlikte birçok etkili isim yönetimde yer aldı.