9 Aralık 2018 14:31

Remzi Şen: ‘’Beykoz’u Beykozlularla Birlikte Yöneteceğiz’’

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı ve KAS-DER Genel Başkanı Remzi Şen, Beykoz Aktüel’e konuştu. Başkan Remzi Şen, ‘’Beykoz’u Beykozlularla birlikte yöneteceğiz’’ dedi.

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı ve KAS-DER Genel Başkanı Remzi Şen, Beykoz Aktüel’e konuştu. Başkan Remzi Şen, ‘’Beykoz’u Beykozlularla birlikte yöneteceğiz’’ dedi.

Beykkoz Aktüel Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mücahit Ak‘ın sorularını tüm içtenliğiyle cevaplayan AK Parti Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Remzi Şen çarpıcı açıklamalara imza attı. 

”Bize kendinizi tanıtır mısınız?”

 ”20.05.1960 tarihinde Kastamonu ili Taşköprü İlçesi Çekiç Köyünde dünyaya geldim. İlkokul 1 ve 2. Sınıfları köy okulunda okudum. İlkokul 3’ü de İstanbul Bahçelievler’de Kocasinan İlkokulu’nda okudum. Daha sonra Bahçelievler Lisesi’nden mezun oldum ve 1982 yılında da Yıldız Teknik Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği’nden mezun oldum. Askerliğimi yedek subay olarak 1. Ordu Karargahı Selimiye Kışlası’nda yaptım. 1985 yılında kendi şirketimi kurdum. Proje, Mühendislik, Müşavirlik ve İnaşaat alanlarında hizmet vermekteyim. Evli ve 3 çocuk babasıyım. 2004’te yılında Beykoz’a geldim ve 2007’den beri Beykoz’da yaşamaktayım.”

Siyasi Geçmişinizden Bahseder misiniz?

Siyasete 1984-1985 yıllarında Doğru Yol Partisi’nde başladım. Gençlik Kolları, İlçe Yönetimi, İlçe Başkanvekili görevlerini yaptım. Daha sonra Bakırköy’den ayrılan Bahçelievler’de teşkilat başkanlığı yaptım. Yine daha sonra 1994 yılında Bakırköy’den ayrılan Bağcılar’da 5 sene İlçe Başkanlığı yaptım. 1999 yılında Bağcılar’da DYP Bağcılar Belediye Başkan Adayıydım. Daha sonrasında 3 sene kadar İstanbul Teşkilat Başkanlığı yaptım. 2002 senesinde 7. Sıradan Milletvekili Adayı oldum fakat partimiz barajı aşamadı. Sonra ki süreçte 2007 yılında Demokrat Parti İstanbul İl Başkanlığı görevine geldim. 2010’da da İl Başkanlığını bıraktım. 2012 yılında DYP’nin Eski Genel Başkanı, bugün ki İçişleri Bakanı’mız Süleyman Soylu ile beraber AK Parti’ye katıldık. 2014 seçimlerinde, referandumlarda ve diğer süreçlerde partimiz için mücadele ettik. Cumhurbaşkanlığı Referandumunda İçişleri Bakanı’mız Süleyman Soylu’yu Beykoz’da ağırlayarak güzel bir programa imza atmıştık.

Beykoz’da ki En Önemli 3 Sorun Nedir? Çözüm Önerileriniz Nelerdir?

Beykoz’un en önemli problemlerinden biri imar problemidir. Bu problem artık Beykozlunun çok derin yarası olmuştur. Bunu çözmeden bir şeyi çözmeniz mümkün değil. Bu sorunla beraber her şeyi çözmeniz gerekir. 2. si de Beykoz’da sosyal aktivite yapabilecek, spor veyahut kültür salonlarının olmayışı. O konuda büyük önem vermek gerekiyor. Mahallelere spor kompleksleri, kültür salonları yapmak gerekiyor. Diğer bir problem ulaşım problemidir.

Toplu ulaşım neredeyse yok! Burada ne Metrobüs geçer, ne Metro var ne de başka bir şey var! Dolayısıyla Beykozlunun Beykoz’dan çıkıp bir yerlere ulaşması çok zor. Bununla alakalı çalışmalar yapmak lazım mesela Çekmeköy’e, Ataşehir’e Metro geldi. Bu Metro’nun bir şekilde, bir ayağının buraya getirilmesi gerekiyor. Sahil yolunu belki raylı sistemle Tokatköy’den Üsküdar’da ki Marmaray’a bağlamak gerekiyor. Ulaşımı önemli bir problem görüyorum. Hakikaten Beykoz toplu ulaşım noktasında fakir. Bu sadece Beykoz Belediyesi’nin çözebileceği bir problem değil mutlaka Büyükşehirle birlikte çözülmesi gerekiyor. Burada da Beykoz Belediyesi’nin bu iradeyi ortaya koyması gerekiyor.

Sizin Hayata Geçirmeyi Düşündüğünüz Projeler Nelerdir?

Spor, eğitim, kültür, sağlık, organik tarım ve turizmin son derece rahat yapılabileceği bir ilçede yaşıyoruz. Bu konuda Beykoz’un yönlenmesi lazım. Beykoz’a Üniversiteler gelmeye başladı, özel okullar gelmeye başladı. Beykoz havasıyla, doğasıyla, ormanlarıyla sağlık turizmini de elverişlidir. Bu konuda da yatırımlara ön ayak olacağız.

Eğitim anlamında yapılan yatırımlarla beraber yurt yapımlarına ön ayak olacağız. Beykoz’un sahillerinde ki projelerimizle birlikte ciddi bir istihdam alanı sağlayacağız. İstiyoruz ki Beykozlu ilçe dışında çalışmadan, kendi kendine yetebilsin, ilçemizde ciddi bir istihdam potansiyeli oluşturalım. Beykoz’un çok güzel köyleri de var. Bu köylerin bir kısmında turizm bir kısmında organik tarım yapılabilir. Bütün bunların yanı sıra benim Beykoz halkına en büyük vaadim, Beykoz’u Beykoz halkıyla birlikte yöneteceğim. Hiçbir Mahallesini, hiçbir Yöresini bir diğerinden ayırmayacağım. Emri vaki değil istişare ile hareket edeceğiz. Halka rağmen değil halkla birlikte bir yönetim oluşturacağız. Muhtarlarımız istediği zaman telefondan Belediye Başkanına ulaşacak. Arada asistandır, özel kalemdir olmayacak! Muhtarlarımız halkla ilk teması olan, partisi olmayan, toplumun sevdiği isimlerdir. Belediye Meclislerinin yanı sıra halk meclisleri ile birlikte yönetime halkımızı dahil edeceğiz. Beykoz’u Beykozlularla birlikte yöneteceğiz.

Toplumda Sporla Alakalı Olsun,  Beykoz Sporla Alakalı Olsun Beklentiler Var. Bu Konuda Nasıl Bir Yol Haritası Çizmeyi Düşünüyorsunuz?

Gençliğimde İstanbul Amatör Liginde top oynadım. Sporu, Amatör Ligleri iyi bilirim ama Beykoz 1908’in bulunduğu lig hakkettiği lig değildir. Profesyonel düşünerek hareket etmeliyiz. Spor sadece futbolda değildir. Birçok alanda Beykoz’da Beykozluluk bilinciyle spor dallarını destekleyeceğiz. Neden Kürek olmasın? Neden Küçüksu ve Beykoz Çayırlarında Güreş Turnuvaları olmasın? Doğayla iç içe alanlarımız var. Neden koşu yarışları denildiğinde Beykoz akla gelmesin? Neden Beykoz Spor Şampiyon olamaz ama bu sene UEFA Avrupa Ligine gider cümlelerini kurmayalım?

Sn. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi Beykoz Spor’u hakkettiği liglere ulaştıracağız. Spor bir yandan da ilçenin tanıtım aracıdır. Biz bu konuda kesinlikle destek olacağız ama önemli olan altyapıdır. Her mahalleye spor kompleksi yaparak, altyapıyı canlandıracağız ve diri tutacağız. Beykoz’un tanıtımını çok iyi yapmalıyız. Sporun yanı sıra mesela Beykoz’a bir cam merkezi kurmalıyız. Turistleri çekip Beykoz’un bu alanda ki markasını koruyarak adımlar atmalıyız. Organik tarımla alakalı mutlaka Belediye desteği olması gerekir. Üreten insanın desteklenmesi lazım ve bu çok iyi pazarlanmalı. Ev hanımlarının becerilerini tespit edip, el işinden tutun turşu yapmaya kadar, reçel yapmaya kadar işler yaptırmamız lazım. Ev hanımlarının yaptığı bu işleri ücret karşılığında sunmamız gerekir. Bu şekilde hem mesleğe önem vererek hem de ev hanımlarını desteklememiz lazım.

Aday Adaylığınız Sonrası Toplumun Tepkisi Nasıl Oldu?

Beykoz’da bütün dernekleri, mahalleleri dolaşıyoruz. Kendimizi anlatıyoruz. Ben şunu görüyorum Beykoz halkı samimiyet arıyor. Eğer ortada samimiyet varsa sorun yoktur. İnsanlar hata yapar, eksi olabilir! Ben şunu çok rahat gözlemliyorum. Hiç tanımadığım insanlarla konuştuğum zaman insanların bakış açısı değişiyor, aynı çerçeve de buluşabiliyoruz. İnşallah aday siz olursunuz diyorlar, bizlerde mutlu oluyoruz. Burada birbirinden kıymetli aday adayları arkadaşlarımız var. Hepsine başarılar diliyorum. Seçim sonuç odaklıdır. İnşallah bizlerde başarılı olacağız. Burada Belediye Başkanımız zaten birçok projeyi son haline kadar getirdi. AK Parti’de Beykoz’da birçok şeyi yüzmüş yüzmüş kuyruğuna getirmiş. Bunu tamamlamak da AK Parti’ye düşer.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Son Yerel Seçimde 69 Bin Oy Almıştı. Eğer Sizin Adaylığınız Gerçekleşirse Hedefiniz Nedir?

Beykoz’da Genel seçimler ile yerel seçimler arasında farklar oluşuyor. Bizim 1 Kasım seçimlerinde 87 bin oyumuz var. Ben inanıyorum ki yerel seçimlerde de bu oranları yakalamakta zorlanmayacağız. Eğer Aday olursam minimum 90 bin oy hedefimiz var. Bize oy veren de vermeyen de tüm vatandaşlarımıza eşit olarak yöneteceğiz.