2 Haziran 2017 21:36

REFERANDUMDAN SONRA TAPULAR VERİLECEKTİ !

Beykoz Belediyesi’nin 2016 yılı değerlendirme toplantısını gerçekleştirdiği programda, CHP’lilerle tartıştığı esnada ”Referandumdan sonra tapuları vereceğim” diyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Beykozluların beklentisini karşılayabilecek mi?

Beykoz Belediyesi’nin 2016 yılı değerlendirme toplantısını gerçekleştirdiği programda muhalefetin eleştirileri ile ortalık gerilmişti. Referandum öncesi halkın tapu beklentisi varken, gerilen bir ortamda ”Referandumdan sonra tapuları vereceğim” diyen Başkan Çelikbilek suskunluğunu koruyor.
Muhalefet temislcileri; ”Beykoz’da 4711 gündür iktidarsınız. 12 yıl 10 Ay 21 gün bağlı olduğunuz parti Beykoz’u yönetiyor. Sayın Cumhurbaşkanı söylüyor. Bunca yıl sokağa kaldırım taşının konulmasının övünç olarak görülmesi üzüntü vericidir diyor. İzlettiğiniz videolar da hiçbir şey yok. Kılıçlı’ya film seti yalan oldu. Beykoz Arena yalan oldu. 2012’de dediğinizi 2014’te yalanladınız. Yarın bir gün burada sunduklarınızda yalan olacak” cümleleriyle Beykoz Belediyesi’ne yüklenmişlerdi. Başkan Çelikbilek’in verdiği cevap ise vatandaşlarda beklenti oluşturdu.
Yücel Çelikbilek: Referandumdan sonra tapuları vereceğim
”Büyükşehir arsalarını ben insanlara dağıtmaya başlarken, Belediyenin önüne o meşhur Milletvekilini getirip, halka nasıl zorladığınızı bilirim. Sizin mağdurunuz olduğunu biliyorum. Bu insanlar tapularını alamadıysa onların günahkarları sizlersiniz. Siz yaptığınız utançla yüzleşin. Çıkın Karagöz’de ki halkın karşısına sizi yanlış yönlendirdik diyin. Tapuları referandumdan sonra vereceğim ama bir kere olsun halka gidin, ‘biz sizi kandırdık’ diyin. Ben tapuları vereceğim.”

Tapular verilecek mi?
”Bir kere olsun halka gidin, biz sizi kandırdık deyin ben tapuları vereceğim” ifadelerini kullanan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, tapuların verilmesinde tek yetkiliymiş gibi konuşmuştu. Bu cümlelere çoğunluğu AK Partili olan bir çok Beykozlu yorumlarıyla tepkilerini göstermişti. Referandumda Beykoz %53 ile Evet demişti. Peki şimdi tapular verilecek mi? Gözler Yücel Çelikbilek’te…