27 Eylül 2023 18:05

“Poyrazköy’de araçlara 120 bin TL’ye yakın ceza kestik”

Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hakan Öztürk, ilçede faaliyet yürüten yerel basın mensupları ile bir araya geldi.

“Poyrazköy’de araçlara 120 bin TL’ye yakın ceza kestik”

Rüzgarlıbahçe’de bulunan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan toplantıya Emniyet Müdürü Hakan Öztürk, Müdür Yardımcısı Mustafa Ermenek ve yerel basın mensupları katıldı.

Beykoz’un suç oranlarında sondan 5.sırada olduğunu vurgulayan Emniyet Müdürü Hakan Öztürk, Beykoz’un huzurlu bir yer olduğuna vurgu yaptı. Polis sayısını arttırmak için uğraştıklarını ifade eden Öztürk, Beykoz’un coğrafi alanının büyük olması dolayısıyla biraz zorlandıklarını ifade etti.

Emniyet Müdürü Hakan Öztürk, “3- 4 ekip, belli bir bölgeyi kontrol altına almaya çalıştığımız zaman, örneğin Poyraza bir ekip gönderdiğim zaman, merkezde hiç kimse kalmıyor. Mesafelerin uzak olması ve alanın çok büyük olması bizim için dezavantaj. Saha uygulamalarıyla park, bahçe, sahil kesimlerine özellikle uygulama yapmaya çalışıyoruz. Toplumun kalabalık olduğu yerlerde kendi görünürlüğümüzü arttırmayı başardık. GBT sorgulamalarını arttırdık. Ruhsatsız silah yakalamalarında artışımız oldu. Beykoz’da uyuşturucu hassasiyet had safhada ki, Beykoz’da bu sorun İstanbul’la kıyaslanamayacak kadar az seviyede ama buradaki hassasiyet yüksek. Uyuşturucu yakalamalarımız çok iyi gidiyor. Tabii bizim yaptığımız yakalamalar uyuşturucu sorunu nu çözüyor mu? Çözmüyor” dedi.

Dost Beykoz Gazetesi İmtiyaz Sahibi Kader Gür’ün Poyrazköy’de iddialar olduğunu, bu konuda kamuoyu oluştuğunu belirtmesi üzerine konuşan Emniyet Müdürü Hakan Öztürk, “Poyrazköy ile alakalı yetki iki kurumda. Yalnızca Emniyet birimiyle ilgili değil. Poyrazköy’de son yapılan uygulamada 120 bin TL’ye yakın ceza kestik, birçok araç bağlandı” ifadelerini kullandı.