16 Mart 2017 09:11

PKK’YI TÜRKİYE’DEN SİLECEĞİZ! SİLECEĞİZ!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) Genel Merkezinin düzenlediği etkinlik için Beykoz’a geldi. Beykoz’da konuşan Soylu çarpıcı açıklamalar yaptı.

Genel Başkanlığını cemiyetçiliğiyle bilinen Orhan Gümüş’ün yaptığı Kastamonulular Dayanışma Derneği‘nin buluşma programına İstanbul Milletvekili Fatma Benli, Kastamonu Milletvekili Murat Demir, AK Parti İstanbul İl Yöneticisi ve Kastamonu Çalışma Grubu Başkanı Saadettin Çay, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, KAS-DER Şube Başkanları, çok sayıda protokol ve vatandaş katıldı. Açılış konuşmasını KAS-DER Genel Başkanvekili, Eski DP İl Başkanı Beykozlu İşadamı Remzi Şen yaparken şunları aktardı:
”Bugünler ülkemizin büyük tehditlerle karşı karşıya kaldığı günlerdir. Dün ülkemizi bölmek isteyenler bugün de PKK ile DAEŞ ile FETÖ ile olmadı ekonomik ve siyasal yollarla bizi bölmek istemektedirler. Bu gafiller Çanakkale’yi, Dumlupınar’ı, Sakarya’yı unutmuş gözüküyorlar. Bu dersi Kastamonu onlara verecek.”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan da selamlama konuşması yaptı. Ardından sahneye ”Kas-Der Gençlik seninleyiz dimdik” ve ”Hollanda şaşırma sabrımızı taşırma” sloganlarıyla çıkan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Biz öyle bedavadan türkü yakmayız. Kastamonu gibi, Çanakkale’ye evlatlarını gönderip Çanakkale Türküsünü Yorgansız Hakkı’ya öyle yaktırırız” dedi. Soylu, Kastamonulular Dayanışma Derneğince R. Şahin Köktürk Spor Salonu’nda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, Batı dünyasının, küresel güçler ve uluslararası kuruluşların Türkiye’yi, terörizmle, enflasyonla, yüksek faizle terbiye etmeye çalıştıklarını söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Bu Milleti Kimse Terbiye Edemeyecektir!

Bu Anadolu ile birilerinin derdi hiç ama hiç bitmemiştir. Bu milletin kardeşliğini, vicdanını, merhametini, asaletini, imanını kıskanan bir zihniyet emelinde bir gün bile geri adım atmamıştır. Dertleri belki de sadece bu topraklar değildir. Bu ay yıldızlı bayrak gönderde dalgalandıkça, bu milleti kimse terbiye edemeyecektir. Artık arkamıza dönüp bakmak istemiyoruz. Hangi hançer bu milletin sırtına girecek, yarınlarımızın ümidini nasıl üzerimizden alacaklar diye dönüp bakmak yerine yarına güçlü bakmak istiyoruz.

Yüreğiniz yetiyorsa özerklik ilan edin de görelim..!

“Hangi oyunu nerede kurarsa kursunlar, ister Hollanda’da isterse Almanya’da kursunlar, bilsinler ki; biz öyle bir cevap vereceğiz ki, Türkiye’yi tuzağa düşürmek isteyenlere 16 Nisan’da öyle bir tokat vuracağız ki, bu Türkiye’nin yarınına ilişkin büyük bir adım olacaktır. Atılan iftiralardan, Türk-Kürt çatışması çıkarmak istemelerinden yorulduk artık. Bu söyleyeceğim sözler size yabancı değil. Dediler ki, ‘Biz Türkiye Cumhuriyeti’ni PKK ile birlikte tükürüğümüzle boğarız.’ Bunu hatırlıyorsunuz değil mi? İnsanları kandırarak, yüzde 10’un üzerine çıkınca maskelerini indirip esas yüzlerine ortaya koydular. Sonra ‘Özerklik ilan edeceğiz’ dediler. ‘Bundan sonra burada bizim borumuz ötecek.’ dediler. Hadi biraz cesaretiniz varsa, yüreğiniz yetiyorsa, hadi özerklik ilan et de görelim. Bu milleti yanlış tanıyanları söylüyoruz. Bu o kadar kolay değildir. Bu toprakların her santimetrekaresinde şehadet beldesi vardır.”

Bu PKK’nın Adını Türkiye’den Sileceğiz…

“Şu anda 7 bin kişi operasyonda, yetmezse 10 bin daha. Herkes bilsin ki, Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın talimatı açıktır. Hükümet kararıdır. Bu PKK’nın adını Türkiye’den sileceğiz, sileceğiz, sileceğiz. Güya insan hakları, hürriyet diyecekler, teröriste sahip çıkacaklar. Peki teröriste sahip çıkıyorsun da gözünü kaybeden evladımıza neden sahip çıkmıyorsun? Onların bölgede yaptığı organizasyonlarda ayyıldızlı bayrak yoktu. Nusaybin’de, Cizre’de toplantılar yaptık. Binlerce ayyıldızlı bayrak vardı. Bizim için önce millet, önce vatan, önce insanlık gelir. Bizim medeniyetimizin adı, şefkat ve merhamet medeniyetidir. Biz o Avrupalılar, o Batılılara benzemiyoruz. Suriyeliler için kelle hesabı yapmıyoruz.”