4 Mayıs 2021 16:39

Osman Şimşek: Tek gayeleri makam, mansıp ve dünyalık olanlarla…

Çavuşbaşı’nın efsane ve kurucu Başkanlarından Osman Şimşek, sosyal medya hesabından imalı bir paylaşım yaptı.

Osman Şimşek: Tek gayeleri makam, mansıp ve dünyalık olanlarla…

Belediye Başkanlığı üzerinden 20 yılı aşkın süre geçen fakat dürüst kişiliğiyle gönüllerde yaşayan Çavuşbaşı eski Belde Belediye Başkanı Osman Şimşek, kişiliğini makamdan alanlara sert tepki gösterdi.

Beykoz’da ki çete için kıskaç daralıyor

2019 yılının başında yayın yapan bir gazeteye açıklama yapan Osman Şimşek çarpıcı açıklamalar yapmıştı. Başkan Şimşek, ‘’Bu toplumun bu partiden başka seçeneği olmadığı, mecburen destek vermesi gerektiği gibi saçma bulduğum bir kanaat hakim oldu partiye. Bu yerel siyasetin belirlenmesinde liyakatten uzaklaşmaya, menfaat çetelerinin hem belediyelere hem teşkilatlara hakim olmasına neden oldu’’ ifadelerini kullanmıştı.

Adı stadyumlarda değil yüreklerde yaşayan Çavuşbaşı’nın dürüst Başkanı Osman Şimşek, sosyal medya hesabından gençlere öğütler verdi. Başkan Şimşek, ‘’Tek gayeleri makam, mansıp ve dünyalık elde etmek olanlarla çetin yollar yürümeye çalışmak, onların emellerine rızaysa söyleyecek sözüm yok. Bu minvalde Ömer’leri aramak ise çölde su hayal etmek gibidir. Buradan hayır ummak ise abesle iştigaldir’’ ifadelerini kullandı.

Başkan Şimşek bir sonra ki gün yapmış olduğu paylaşımında ise, ‘’Kişiliğini makamdan alanlar makamdan sonra kişiliksiz kalırlar’’ dedi.

Çavuşbaşı halkı Osman Şimşek’i arıyor

Çavuşbaşı’nda geniş bir kesimin sevdiği, helaline haram bulaştırmayan ve dürüst bir siyasetçi olarak bilinen Osman Şimşek, Çavuşbaşı’nda son zamanlarda en çok konuşulan isimlerden birisi. Osman Şimşek ise siyasete mesafeli, mütevazi yaşamına ailesi ile birlikte devam ediyor.