19 Kasım 2018 13:56

Onursal Adıgüzel Beykoz Aktüel’e Konuştu!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel makamında Beykoz Aktüel Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mücahit Ak’ı ağırladı. Adıgüzel çarpıcı açıklamalara imza attı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel makamında Beykoz Aktüel Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mücahit Ak’ı ağırladı. Adıgüzel çarpıcı açıklamalara imza attı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel ekonomiden dış politikaya, yerel seçimden Beykoz’a kadar birçok konuda görüş belirtti.

Hükümetin politikalarını eleştiren Adıgüzel, Türkiye’nin ekonomik olarak tarihinin en zor günlerinden geçtiğini; işçinin, emeklinin, çiftçinin gelirinin enflasyon karşısında her gün daha fazla eridiğini öne sürdü.

Adıgüzel, söz konusu sorunlar için CHP’nin dışa bağımlılığı ortadan kaldıracak çözüm önerileri bulunduğunu vurgulayarak, “En temel ürünlerde dışa bağımlı haldeyiz. Bu dışa bağımlılık kendiliğinden olmadı, yanlış politikalarla bu hale getirildi. Bizim kaynaklarımız bütün vatandaşlarımıza yeter, vatandaşlarımızın refahını da sağlar, bu topraklarda huzuru da barışı da kardeşliği de sağlayabiliriz” ifadelerini kullandı.

Onursal Adıgüzel, 2019’da yapılacak yerel seçimlerde başarılı olmak için çalıştıklarına değinerek, bu anlamda Türkiye’nin her tarafını ziyaret edeceklerini anlattı. Türkiye’de insan odaklı belediyecilik anlayışını ortaya koyacaklarına işaret eden Adıgüzel, şunları söyledi:

“Önümüzde yerel seçimler var. Biz Türkiye’de derman belediyecilik anlayışını ön plana çıkarıyoruz. Halkın dertlerine derman olacak, çocukların, kadınların, gençlerin, yaşlıların dertlerine derman olacak bir belediyecilik vizyonunu ortaya koyduk. Birlikte üretelim, halkça bölüşelim. 31 Mart 2019 seçimleri için bu vizyonla yola çıktık. Bugün 44 ilde CHP yöneticileri, bu görevi aldılar ve saha çalışmaları yapıyorlar. Amacımız, seçimlerde Türkiye’de insan odaklı belediyecilik anlayışını ortaya koyacak, halkın refahını sağlayacak çalışmalara imza atacak belediyeler oluşturmak, bunu yapabilmek için de sizlerin görüşlerinize ihtiyacımız var.”

Beykoz ile ilgili de konuşan Adıgüzel, ‘’Benim Milletvekili olmamda Beykozlu hemşerilerimin büyük katkısı olmuştu. Beykozlu üyelerimiz, örgütümüz, partili olmayan ama bizleri ailesi gibi gören Beykozlu hemşerilerimin manevi desteklerini hep üstümde hissettim. Beykoz ile Beykozlularla aramızda duygusal bir bağ var’’ ifadelerini kullandı.

Beykoz hak ettiği değere CHP Belediyeciliği ile kavuşacaktır diyen Adıgüzel, ‘’Beykoz tarihiyle, turizmiyle, şehirciliğiyle, kültürü ve spor kimliğiyle maalesef ki hak ettiği değeri görmüyor. Beykoz hak ettiği değere CHP Belediyeciliği ile kavuşacaktır. Bu konuda Beykozlular adeta partili-partisiz seferberlik ilan etti. Bu seferberliğin adı gönül seferberliğidir. Kıymetli kardeşim ümit ediyorum ki CHP Belediyesi gelecek ve biz 4 yıl 5 yıl sonra Beykozspor’un Süper Lige çıkıp çıkamayacağını tartışacağız. Turizm de zirve yaptığını, sahillerin hak ettiği değere kavuştuğunu, sosyal belediyecilikte zirve yapıldığını, tıpkı diğer CHP Belediyelerinde olduğu gibi imar mülkiyet problemlerini çözdüğümüzü konuşacağız’’ ifadelerini kullandı.

CHP’nin Beykoz’da adayının kim olacağı sorusuna da cevap veren Adıgüzel, ‘’Bunu partimizin yetkili organları değerlendirmeler yapıldığında ve sonuçlandığında açıklayacaktır. Şu hiç unutulmamalıdır ki aday adaylarımız birbirinden kıymetlidir. CHP’nin Beykoz’da adayı kim olursa olsun bu seçimde Beykoz’u kazanacağız. Ekmeğimizi ve aşımızı halkça bölüşelim. Beykozlu Beykoz’da kalacak demekle yetinmiyoruz, Beykoz’u Beykozlularla yöneteceğiz. Bu çerçeve de CHP’nin Beykoz’da ve İstanbul’da ki adayı kazanacak aday olacaktır. ’’ ifadelerini kullandı.