7 Haziran 2017 17:19

ÖNCÜ BEYKOZ, GÖNÜL SOFRALARINDA BULUŞTURUYOR

Beykoz Belediyesi’nin toplumun farklı kesimlerini buluşturduğu “Gönül Sofrası” iftarı ilçe protokolünü ağırladı. İftara TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi N. Bilal Erdoğan da iştirak etti.

Bu Ramazan ayında Gönül Sofraları’nı “Aşımıza Sevgi, Soframıza Muhabbet Katıyoruz” sloganıyla kuran Beykoz Belediyesi, ilçedeki kamu kurumu yöneticilerin,, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcilerini konuk etti.

İBB Koru Sosyal Tesisi’nde düzenlenen iftara programına, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Eşi Ayşe Çelikbilek, TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi N. Bilal Erdoğan, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Cumhuriyet Başsavcısı İdris Taşcan, Yapımcı Türker İnanoğlu, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, başkan danışmanları, muhtarlar, kamu kuruluşlarının yöneticileri, sivil toplum kuruluşu ve siyasi partilerin temsilcileri ile iş adamları iştirak etti.  

Programda, iftar vaktine kadar Kuran-ı Kerim Tilaveti ve dualar okundu.

Yücel Çelikbilek: “Mazlum ve Mağdurları Hamisi Olmaya Devam Edeceğiz”

Beykoz’a hizmet eden dostlarla birlikte olmanın mutluluğu içerisinde olduğunu söyleyerek misafirlerini selamlayan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Bugün böylesi güzel bir günde hep birlikte iftar yapabiliyorsak önce bu ülke için canlarını veren şehitlerimiz sayesindedir. Aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. Yakın zamanda zor bir dönemden geçtik. 15 Temmuz’da halkımız ve Sayın Cumhurbaşkanımız ile devlet ricalinin gösterdiği direnişle bu millet tarihinde görülmemiş bir ihaneti bertaraf etti. Büyük işler büyük toplumların yapabileceği işlerdir. Siz bunu 15 Temmuz’da başardınız. Geçmişte 7 düveldi şimdi 77 düvel üzerimize gelmeye çalışıyorlar. Biz onların da üstesinden geleceğiz. Yeter ki biz birlik ve beraberliğimizi muhafaza edelim. Nerede mazlum ve mağdur varsa hamisi olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Başkan Çelikbilek: “Sokak İftarlarının Öncüsü Olduk”

Ramazan Sofralarında toplumun tüm kesimlerini ağırladıklarını da vurgulayan Başkan Çelikbilek: “Bu sofralarda yalnızca protokolü değil ihtiyaç sahiplerinden, şehit ve gazi ailelerine ve Suriyeli kardeşlerimize kadar herkesle iftar yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Beykoz Belediyesi olarak öncülük ettiğimiz Sokak İftarları İlçemizden başlayarak tüm İstanbul ve Türkiye’nin her yerine yayıldı. İstedik ki ilçemizde komşuluk yeniden canlansın, çocuklarımız Ramazan’ı büyük sofralar etrafında hatırlasın. Bu vesileyle Hepinizin Ramazan Ayı’nızı tebrik ederim. Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınızı kutluyorum.”

Program, davetlilere gül dağıtılmasıyla sona erdi.