24 Ocak 2018 13:25

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında ‘başöğretmen’ sıfatını alması vesilesiyle, ülkemizde her yıl kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Beykoz’da çeşitli etkinlikler düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilk olarak 15 Temmuz Şehitler Meydanı-Atatürk Anıtı’na, Başöğretmen Atatürk ve ebediyete intikal eden öğretmenlerin manevi huzurunda çelenk konuldu. Tören, İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunun ardından sona erdi.

Öğretmenler Okullarında Ziyaret Edildi

Öğretmenler Günü dolayısıyla, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in yaptığı okul ziyaretlerinin yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcıları, Danışmanlar ve Meclis Üyeleri de ilçedeki okulları ziyaret ederek, tüm öğretmenlerin günlerini kutladı. Ziyaretlerde Başkan Çelikbilek’in öğretmenler için yazdığı mektup ve çiçek takdim edilerek, tüm öğretmenlere tatlı ikram edildi.

Öğretmenevinde Anma Programı

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ise 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Anadoluhisarı Sabancı Öğretmenevi’nde ilçedeki öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla bir kutlama programı düzenledi.

Öğretmenler Günü programına, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Başsavcısı İdris Taşcan, Beykoz Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam, Japon Bilim Adamı Kohi Kihara, Belediye Meclis üyeleri, STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler, mülki ve idari yöneticiler ile vatandaşlar katıldı.

Düzenlenen programda Öğretmenler Günü ile ilgili mesajlar ve şiirler okundu. Yapılan konuşmalarda öğretmenlik mesleğinin önemine değinilerek katılımcıların öğretmenler günü kutlandı. Programda mesleğe yeni başlayan öğretmenler “Öğretmenlik Yemini” ettiler.

Başkan Çelikbilek: “Sevgi, Emek ve Fedakârlık Sizlerin Adınız”

Öğretmenlerin toplumu şekillendiren kimseler olduğunu ve bu bilinçle çalışan öğretmenlerin başarılı nesiller yetiştirdiğini belirten Başkan Yücel Çelikbilek: “Bir milletin geleceği, eğitime, ilme ve irfana verdiği değere, nitelikli ve yetişmiş insan gücüne bağlıdır. Değerli öğretmenlerimizin daha kaliteli ortamlarda eğitim vermesi, çocuklarımızın ise eğitim alması ve yeni okulların yapılması için önayak oluyoruz. Okullarımıza, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize yapmış olduğumuz desteklerimiz devam edecek. Sevgi, emek ve özveriyle yeni nesillere rehberlik eden ilim ve bilgi dolu nesiller yetiştirme yolundaki üstün başarınızın daim olmasını temenni ediyorum. İnsan yetiştirmek gibi kutlu bir uğraşın emekçileri olan siz kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.” dedi.