• Mücahit Ak – Yiyin beyler yiyin!

 • 13 Aralık 2019 11:17

  O İsim Gelecek Partisi Kurucusu Oldu!

  Beykoz’un ve Giresun camiasının yakından tanıdığı isim Mehmet Kuğu, Gelecek Partisi kurucular kurulunda yer aldı.

  Beykoz’un ve Giresun camiasının yakından tanıdığı isim Mehmet Kuğu, Gelecek Partisi kurucular kurulunda yer aldı.

  Eski Başbakanlardan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi, kurucular kurulu listesi açıklandı. Açıklanan listede Beykozlu genç bir isim olan Gülçin Yıldız bulunurken ayrıca 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’den Beykoz Belediye Başkan Adaylığıyla da ismi anılan Mehmet Kuğu kurucular kurulunda yerini aldı. 

  Aynı zamanda Giresun Federasyonu Genel Başkanı olan Mehmet Kuğu, STK’larda ve Giresun camiasında tanınan bir isim olarak dikkat çekiyor. AK Parti’den Milletvekili Adayı olan Kuğu, 24 Haziran seçimlerinde ise Aday Adayı olmuştu. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise Beykoz Belediye Başkan Adaylığıyla adı anılmış fakat geri durmayı tercih etmişti.

  Mehmet Kuğu’nun Gelecek Partisi kurucular kuruluna girmesi sonucu Beykoz’da ki Giresunlularda bir etkisinin olup olmayacağını ise zaman gösterecek. Beykozlu Giresunlular Derneği’nin tebrik yayınlayıp yayınlamayacağı ise merak ediliyor.

  Mehmet Kuğu kimdir;

  1965 yılında Giresun Görele’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Çanakçı ilçesinde, lise öğrenimini ise Trabzon Beşikdüzü Ticaret Meslek Lisesi’nde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi, Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler bölümünden mezun oldu. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde Tezli Yüksek Lisans öğrenimine devam eden Mehmet Kuğu, üniversite eğitimi için geldiği İstanbul’da 1982 yılından bu yana ikamet etmektedir.

  Yerli ve yabancı birçok kuruluşta muhasebe müdürlüğü ve üst düzey yöneticilik yaptı. Halen kendi şirketinde serbest muhasebeci, mali müşavir ve bağımsız denetimci olarak hizmet vermektedir. Yerel ve bölgesel birçok dernek, vakıf ve spor kulüplerinin faaliyetlerinde kurucu üye ve koordinatör olarak görev aldı. Halen Giresun Federasyonu Genel Başkanlığı görevini sürdüren Mehmet Kuğu, evli ve üç çocuk babasıdır.